Zatkane rury częstym problemem

Nie ma nic bardziej irytującego niż zatkana instalacja kanalizacyjna w mieszkaniu. W wyniku przedostawania się do rur resztek jedzenia, które są spłukiwane w zlewie kuchennym może dojść do zatkania odpływu. W takim przypadku należy zastosować środki umożliwiające odetkanie rury.

Usługa udrażniania kanalizacji

udrażnianie rurPierwszą opcją najmniej inwazyjną jest zastosowanie środka chemicznego, który może okazać się skuteczny. W przypadku zanieczyszczeń o luźnej strukturze często dostępne na rynku środki okazują się być skuteczne. Jeśli środek chemiczny nie załatwi sprawy zawsze można spróbować interwencji w postaci rozkręcenia syfonu i odetkania kolanek dostępnych w pobliży odpływu. Operacja ta z reguły pozwala na udrożnienie odpływu. Sytuacja komplikuje się w przypadku, gdy zator powstał w dalszych odcinkach rury a wyżej opisane czynności nie przynoszą zakładanych efektów. W tym przypadku należy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która oferuje udrażnianie rur kanalizacyjnych. W chwili obecnej na rynku panuje spora konkurencja, w związku z czym firmy które istnieją podchodzą do sprawy niezwykle profesjonalnie. Przeważnie oferują one pogotowie kanalizacyjne, które jest w stanie przyjechać na miejsce zdarzenia niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Oprócz tego realizują one usługi w oparciu o harmonogram ustalony z klientem. Zatkane rury prowadzą do wstrzymania prac w mieszkaniu takich jak chociażby przyrządzenie posiłków.

W związku z tym jest to sprawa poważna, którą należy traktować priorytetowo. W celu zapobiegania tego typu sytuacjom należy kontrolować czy pozostałości jedzenia nie pozostają czasem w zlewie. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie sitek do odpływu, które wyłapują cząstki stałe oraz zapobiegają zatykaniu się dalszych odcinków odpływu.