Zastosowanie silników elektrycznych o różnych fazach

 

Firmy mają do wyboru różne rodzaje silników elektrycznych, które powinny być dobrane w zależności od indywidualnych potrzeb oraz zastosowania silnika. Aby skutecznie wybrać, jaki silnik będzie najbardziej efektywny przy realizacji zadań w firmie można skorzystać z fachowych porad specjalistów dostępnych na rynku, które posiadają niezbędne doświadczenie w tym zakresie.

Różne fazy silników elektrycznych

silnik elektryczny trójfazowyPopularną wersją silnika elektrycznego jest silnik trójfazowy 400v o mocy 3kW. Silniki elektryczne są też ogólnego przeznaczenie, bezpiecznie umieszczone w obudowie aluminiowej, która zaprojektowana jest w taki sposób, aby skutecznie chronić silnik przed dostawaniem się niechcianych substancji, czy przed działaniami mechanicznymi. Silnik elektryczny trójfazowy składa się z żeliwnych tarcz łożyskowych, co gwarantuje jego długoletnią i bezproblemową pracę. Odpowiedni dobór silnika pozwala na skuteczne realizowanie zadań za jego pomocą. Jego szerokie zastosowanie pozwala na uniwersalność. Firmy mogą stosować silnik elektryczny trójfazowy do różnych urządzeń, dlatego też jest bardzo popularny w wielu branżach. Najpopularniejszymi silnikami trójfazowymi są te o mocy 3kW i obrotach około 1420 na minutę. Aluminiowa obudowa na silnik oraz specjalne tarcze gwarantują maksymalne przedłużenie żywotności maszyny.

Wiele firm dostępnych na rynku oferujących silniki elektryczne udzielają gwarancji na swoje produkty, która bardzo często przydaje się w przypadku wystąpienia niechcianej awarii, która nie związana jest z nieprawidłowym użytkowaniem urządzenia, a z wystąpieniem błędów fabrycznych. Silnik elektryczny trójfazowy posiada również łączenie gniazda i działa na prąd stały o napięciu 230, bądź 400V. Mocowania są również zaprojektowane w taki sposób, aby silnik działał bezproblemowo i cicho.