Zastosowanie folii kubełkowej

 

Wiele osób widząc folię kubełkową nie ma pojęcia czym w ogóle ona jest i do czego może służyć. W sumie jest to uzasadnione, bowiem zazwyczaj znajduje się ona w dolnych częściach budynków, a więc jest przysypana sporą ilością ziemi. Można ją zobaczyć tylko w momencie montażu na budowie lub na półce sklepowej w markecie budowlanych. Jej wygląd jest dość nietypowy, lecz uzasadniony technologicznie.

Wygląd folii kubełkowej

folia kubełkowa do izolacjiAby odizolować fundament budynku od wilgotnej ziemi, należy użyć folii kubełkowej. Jest to nieodłączny proces budowy każdego domu. Warto jednak zastanowić się dlaczego folia kubełkowa ma taki, a nie inny kształt. Chodzi tutaj głównie o wypustki na całej jej powierzchni. Każda folia kubełkowa do izolacji musi jednocześnie izolować ściany od wilgoci, ale również zapewniać obieg powietrza po stronie fundamentów, aby ewentualna wilgoć mogła odparować. Jeśli tak się nie dzieje, to ściany pęcznieją wodą, a wnętrza naszych pomieszczeń zaczyna wypełniać przykry zapach wilgoci. Produkuje się na tą okoliczność wiele środków, które mają zwalczyć wilgoć i wysuszyć ściany, lecz w praktyce jest to bardzo skomplikowany proces, a całkowite usunięcie wilgoci jest możliwe po odkopaniu fundamentów i przykryciu ich nową folią kubełkową. Kupić ją można w specjalnie zwiniętych rolkach, na których mieści się tak dużo folii, że jedna rolka wykorzystywana jest przy budowie całego domu. Ważne jest, aby rozciągnąć ją wzdłuż fundamentów, gdy te są całkowicie suche.

Wilgoć w domu to bardzo niepożądane zjawisko, a walka z nim może być uciążliwa, a przede wszystkim nieskuteczna. Aby temu zapobiec należy zgłębić wiedzę na temat folii kubełkowej i zdecydować się na jej wykorzystanie podczas budowy domu, by w przyszłości temat wilgoci znany był tylko z opowiadań.