Zasady gry w amerykańską ruletkę

Jedną z gier stołowych, która cieszy się największą popularnością w kasynach w całych Stanach Zjednoczonych jest amerykańska ruletka Gra staje się coraz bardziej popularna w kasynach w Azji i Wielkiej Brytanii, ale w jakiś sposób unika się jej w Europie, ponieważ na tym kontynencie gracze koncentrują się głównie na europejskiej wersji ruletki.

Czym cechuje się amerykańska ruletka

ruletka amerykańskaJak już zauważyliśmy, amerykańskie koło ruletki ma 38 przedziałów, w których można znaleźć numery od 1 do 36, 0 i 00. Liczby od 1 do 36 są na przemian w kolorze czerwonym i czarnym, a pojedyncze zero i podwójne zero są zaznaczone na zielono. Głównym celem, do którego dąży każdy gracz, jest przewidzenie, do której kieszeni z liczbami zamierza się osadzić kulka ruletki. W tym celu wszyscy gracze stawiają zakłady na określoną liczbę, po czym krupier obraca kołem ruletki w jednym kierunku i obraca kulkę ruletki w przeciwnym kierunku. Gdy piłka znajdzie się w przedziale z tym konkretnym numerem, poszczególni gracze otrzymują zapłatę. Wszystkie 38 liczb są identycznie ułożone na kole, dlatego piłka ma równe prawdopodobieństwo osadzenia się w dowolnej z podziałów. Gra, jaką jest ruletka amerykańska cechuje się tym, że stosuje się różne żetony w porównaniu z innymi grami stołowymi w kasynach. Wszyscy gracze, po wybraniu stołu do ruletki, muszą wziąć udział w wymianie zwykłych żetonów kasyna lub gotówki z dealerem. Każdy gracz otrzyma żetony w innym kolorze, co zwykle odbywa się w celu uniknięcia nieporozumień podczas wypłat. Gdy wszyscy gracze otrzymają swoje żetony, mogą zacząć stawiać zakłady. Zakłady te są zazwyczaj dokonywane na stole do ruletki, gdzie są wizualizowane wszystkie różne opcje zakładów.

Gracze mogą postawić swoje żetony albo na pojedynczy zakład, albo na kombinację zakładów. Następnie krupier zakręci kołem ruletki. Gracze nie mogą zmieniać postawionych zakładów. Gdy piłka wpadnie do jednej z ponumerowanych przedziałów na kole, dealer rozpoznaje i ogłasza zwycięską liczbę.