Zamienne mechanizmy do montażu w roletach

Nasze rolety mamy od czasu gdy dom był zbudowany, a mimo iż wykorzystywane są one dość intensywnie, materiał rolet jest ciągle nienaruszony, i poza kilkoma skazami nie ma żadnych śladów zużycia. Mechanizmy rolet, jednak, już mają swoje lata, i od niedawna zaczęły pokazywać swój przebieg, ulegając awariom coraz częściej.

Mechanizm łańcuszkowy do rolet okiennych

mechanizm do roletyWymiana rolet nie wchodziła w grę z dwóch równie ważnych powodów. Po pierwsze, przyzwyczailiśmy się do tych rolet tak bardzo, iż nie chcieliśmy żadnych innych o ile obecne nie ulegną zużyciu tak bardzo iż będzie je trzeba wymienić w całości, a po drugie, były one zamocowane do ściany na stałe, więc ich usuwanie wymagałoby dość dużego nakładu pracy by wymontować je a w ich miejsce wstawić nowe. Na szczęście, u producentów rolet można dostać zapasowe mechanizmy, mogące być zamontowanymi w miejsce starych, uszkodzonych czy zużytych części. Łańcuszkowy mechanizm do rolety, pasujący praktycznie do każdego rodzaju takowej jest bardzo tanią inwestycją, gdyż kosztuje niewiele, aczkolwiek pozwala przywrócić sprawność nawet najstarszym roletom. Mechanizmy można kupić u każdego producenta rolet, lub też w każdym sklepie czy markecie budowlanym w którym takie rolety są stałą częścią oferty, toteż nie ma w zasadzie żadnego problemu by je dostać. Szerokość czy długość rolet nie robi różnicy, gdyż z racji budowy owych mechanizmów, mogą być montowane w roletach o każdych rozmiarach.

Nie trzeba również wymontowywać zaczepów rolet podczas wymiany mechanizmu, a sam montaż jest tak łatwy jak zakładanie rolet w wybranym miejscu. Mechanizmy te są znacznie lepsze niż fabryczne części, często mając ulepszenia i elementy które nie są obecne w normalnych mechanizmach napędowych do rolet domowych.