Zabezpieczanie przystanków barierami ochronnymi?

Są w przestrzeni publicznej takie miejsca, w których pieszego trzeba wyjątkowo chronić przed innymi uczestnikami ruchu, ale tez innych uczestników nie należy narażać na ryzyko wtargnięcia pieszych na drogę, szczególnie tą bardziej ruchliwą. Do tego używa się barier ochronnych, które zabezpieczają pasy ruchu i utrudniają przedostanie się przez nie.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wytrzymała bariera ochronna?

bariery ochronne staloweMożemy wyróżnić naprawdę różne rodzaje barier drogowych, dzisiaj jednak nie będziemy skupiać się na tych, które znajdują się na drogach i mają za zadanie pomóc w wytraceniu prędkości. Więcej uwagi warto teraz poświęcić barierkom, których celem jest ochrona pieszych – to najbardziej narażeni uczestnicy ruchu drogowego ze wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Szczególną protekcję trzeba im zapewnić w pobliżu torowisk, gdzie zatrzymują się tramwaje i inne pojazdy szynowe. Dopiero w sytuacji, w której postawimy takie barierki, zyskamy gwarancję, że nikt przypadkowo nie wysiądzie z tramwaju wprost pod koła pędzących samochodów. Jeżeli interesują nas bariery ochronne stalowe to warto upewnić się, że są one zabezpieczone przed korozją. Do tego celu stosuje się przede wszystkim ocynk, którym pokrywa się taką barierę ochronną, aby znajdująca się w powietrzu wilgoć nie przedostawała się do struktury metalu i nie niszczyła go od środka. To wydajne i praktyczne rozwiązanie.

Poszukując barierki, która będzie wytrzymała przez kolejne dekady, lepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie. Musimy tez pamiętać, że w przypadku barier lakierowych, musimy cyklicznie odnawiać powłokę lakierniczą, co dopiero zapewni nam wysoki poziom wytrzymałości takiej powłoki na różne uszkodzenia powstające wraz z biegiem następnych lat w trakcie ich stania na straży.