Zabawa drewnianymi klockami z literkami

Mój kilkuletni synek ma niezwykły talent. Potrafi tworzyć wspaniałe konstrukcje. Może zostanie architektem? Godzinami układa, przekłada, łączy oraz w końcu burzy. Zdziwiło nas, że zamiast popularnych obecnie zabawek z tworzyw sztucznych, woli te z naturalnych surowców. Bardzo nas to cieszy, że dziecko docenia to co dobre i sprawdzone przez wiele pokoleń od lat.

Literki na drewnianych klockach

klocki drewniane z literkamiMając do wyboru twarde, plastikowe klocki oraz drewniane, mój synek zawsze wybiera te drugie. Od początku bardzo mu się spodobały. Są dość lekkie i dobrze leżą w małej rączce. Ponadto już w sklepie podczas zakupu zwróciłam uwagę na aspekt edukacyjny. Klocki drewniane z literkami nie tylko bawią, ale też uczą. Od tego zaczyna się nauka poznawania literek, a co za tym dalej idzie – czytania. Istnieje możliwość zakupienia różnych kompletów – mniejszych lub większych. Ponadto niektóre zestawy spakowane są w pojemnik z wieczkiem pełniącym rolę sortera. Dziecko musi dopasować odpowiedni kształt do danego otworu, przez co ćwiczy logiczne myślenie i sprawność ruchową. Literki są duże i wyraźne, zajmują zwykle całą powierzchnię klocka. Kolory są żywe, ale nie drażnią oczu. Każdy zestaw – mniejszy czy większy – pozwala na konstrukcję prostych, jedno- lub dwusylabowych słów, znanych dziecku. Oczywiście dziecko może najpierw tworzyć sylaby. Funkcje edukacyjna oraz poznawcza mają tu duże znaczenie. To zabawka ceniona od lat, która jak nic innego potrafi przykuć uwagę dziecka na dłużej niż kilka chwil.

Coraz częściej obserwujemy trend powrotu do tego, co znane i sprawdzone od lat. Zabawki mają nie tylko bawić, ale też uczyć. Ma to duże znaczenie dla rodziców. Mózg dziecka jest bardzo chłonny, już od najmłodszych lat. Warto zatem ukierunkować dziecięcą zabawę także na ścieżkę edukacyjną.