Wyjątkowo aromatyczny susz konopny

Legalne konopie bardzo ciężko odróżnić od nielegalnych nawet koneserom, ponieważ wyglądają, pachną i smakują identycznie. Niemniej jednak różni je to, co najważniejsze, czyli przeznaczenie, gdyż gatunki nielegalne służą jedynie rekreacji, a odmiany legalne mają działanie terapeutyczne.

Pakiet suszu CBD

susz konopny 3gJeśli chodzi o działanie kannabidiolu (CBD), to wykazuje on silne właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, a także przeciwgrzybicze. Dodać do tego należy działanie odprężające i rozluźniające mięśnie. Nie ma to jednak nic wspólnego z odurzeniem, gdyż w legalnym suszu konopnym, nie może znajdować się więcej niż 0,2% psychoaktywnego THC. Ponadto, w toku mnóstwa badań naukowych nie stwierdzono występowania działań niepożądanych ani efektów ubocznych, co uprawnia do stwierdzenia, że jest to produkt absolutnie bezpieczny. Trzeba również wiedzieć, że susz konopny 3g może być, nie tylko, palony, ale nadaje się również do waporyzacji. Wedle specjalistów, właśnie ten proces, pozwala na najbardziej efektywne pozyskanie substancji czynnych, zawartych w tych roślinach. Niemniej jednak trzeba się liczyć z zakupem waporyzatora, a to koszt, około, pięciuset złotych. Taki zakup należy jednak potraktować, jako inwestycję, która szybko się zwróci. Jeśli idzie natomiast o dzienną dawkę kannabidiolu, to spożytkowanie 0,2-0,3 grama, zapewne, zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na tę substancję czynną.

Jakość konopi bardzo łatwo poznać, gdyż większość informacji zawarta jest w ich aromacie. Im bardziej jest on intensywny, tym większą możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z kwiatostanami najwyższej jakości. Natomiast jeśli aromat jest mało intensywny, najprawdopodobniej, mamy do czynienia z kiepską lub przesuszoną marihuaną.