Wygodne koszule porodowe

Każda kobieta będąca w ciąży w ostatnich miesiącach powinna zadbać o swój komfort i zdrowie, dlatego dobrze z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować wyprawkę szpitalną. Mowa tutaj zarówno o ubrankach i akcesoriach dla noworodka, jak i dla przyszłej mamy. Nikt przecież nie chce w ostatniej chwili i w ogromnym stresie pakować się do porodu.

Jaką koszulę do porodu wybrać?

komfortowe koszule do poroduBardzo istotny jest tutaj wybór odpowiedniej koszuli, którą kobieta założy do porodu. Ubranie powinno być elastyczne i wygodne, niekrępujące żadnych kobiecych ruchów. Absolutnie nie powinna także uciskać na brzuch, dlatego powinna być nieco szersza, najlepiej w większym rozmiarze. Co ważne, komfortowe koszule do porodu gwarantują wygodę także podczas całego pobytu w szpitalu, warto więc wyposażyć się w kilka egzemplarzy. Najważniejsze, aby miały odpowiedni krój, najlepiej dodatkowo wyposażone w guziki przy biuście, co pomoże podczas pierwszych prób karmienia. Czy sam wygląd koszuli pod względem kolorów i wzorów ma jakieś znaczenie? Niekoniecznie, dużo ważniejsza jest jakość materiału, jednak każda kobieta chce przecież czuć się pięknie i wyjątkowo, nawet w momencie pobytu w szpitalu i porodu. Dlatego producenci zazwyczaj dbają o to, aby koszule porodowe dobrze się prezentowały na kobiecej sylwetce.

Tego rodzaju produkty są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online – tutaj można liczyć z pewnością na o wiele większy wybór oraz konkurencyjne ceny. W trakcie zakupów i kompletowania wyprawki nie zapominajmy także o dodatkowych akcesoriach, jak wygodne kapcie, specjalne biustonosze do karmienia czy też majtki poporodowe. W większości przypadków niezbędne okażą się również specjalne wkładki poporodowe, które można zakupić w aptekach czy znanych sklepach medycznych.