Wygląd kosza ulicznego

Czy zwracamy uwagę na to, jak wyglądają kosze na ulicach? Większość z nas tak. Nie lubimy wrzucać śmieci do obdrapanych koszy, z których wydobywa się niezbyt przyjemny zapach. Wiele koszy po prostu straszy. Gdy mamy do nich wrzucić jakieś śmieci, czasem wolimy zanieść je do domu i wyrzucić do kosza we własnym mieszkaniu.

Podnoszenie estetyki ulic

kosze uliczneWiele miast rozpoczyna walkę z takimi koszami. Powoli są one usuwane i zastępowane innymi. Oczywiście nie możemy oczekiwać tego, że taki kosz będzie wyglądał idealnie. Jest on przedmiotem użyteczności publicznej, na dodatek wrzucamy do niego śmieci. Powinniśmy jednak mimo wszystko podchodzić do koszy z szacunkiem. Nie wrzucać do nich otwartych butelek, z których wylewa się na wszystkie strony sok. Przez to kosz się brudzi i zaczyna z niego śmierdzieć. Jeśli my będziemy o takich rzeczach myśleć i zwracać na nie uwagę, z pewnością kosze będą prezentować się zupełnie inaczej. Dziś kosze uliczne często umieszczane są w pięknych betonowych donicach. Dzięki temu tak naprawdę nie widzimy jak wygląda ten kosz. Być może jest on zupełnie standardowy i nie ma w nim nic szczególnego. Jednak dzięki jego „obudowie”, prezentuje się on zupełnie inaczej. Wiele koszy przyjmuje również postać bardziej ażurową. Pojawiają się one również rzadziej, co nie do końca wszystkim odpowiada. Jeśli jednak chcemy by nasze miasto wyglądało schludnie, nie możemy mieć co krok kosza wypełnionego śmieciami. Bez wątpienia kosze świadczą o mieście. Jeśli więc my również będziemy o nie dbać i zastanawiać się nad ich rolą, z pewnością będą się one prezentowały zupełnie inaczej.

Niegdyś nie zwracano uwagi na takie rzeczy, jak kosze na śmieci. Dziś jednak poważniej podchodzimy do tego typu kwestii, ponieważ ważna jest dla nas estetyka. Jeśli idziemy ulicami miasta, chcemy widzieć czystość. Jednak zależy ona również od nas samych.