Wycieczka szkolna do Hiszpanii

 

Zaczynając pracę jako nauczycielka historii w zespole szkół nie spodziewałam się, że będę się tak tam dobrze czuć. Uczę zarówno klasy liceum, jak i technikum i mam pod swoją opieką naprawdę świetne dzieciaki. Szkoła, w której obecnie pracuję zaskoczyła mnie jedna rzecz – tzw. projekty studyjne, w którym co roku musi wziąć udział każdy uczeń (oprócz tych, którzy podchodzą do matury).

Wycieczki szkolne organizuję wspólnie z biurem podróży

sprawna organizacja wycieczek szkolnych z bydgoszczyBardzo lubię fakt, że w naszej szkole te ostatnie dni roku szkolnego uczniowie spędzają na nauce poprzez przyjemne spędzanie czasu. Uczniowie mają dużo różnych projektów do wyboru – niektóre trwają kilka godzin, a inne dwa tygodnie. Są oczywiście też takie, za które nie trzeba płacić. Ja staram się by moje projekty studyjne odbywały się w ciekawych miejscach, najczęściej zagranicą. Od kilku lat współpracuję już z jednym biurem podróży, ponieważ wiem, że są oni sprawdzeni i ich usługi są na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli kogoś interesuje sprawna organizacja wycieczek szkolnych z Bydgoszczy, to z pewnością powinien zacząć współpracować z tą firmą. W tym roku zdecydowałam się zorganizować projekt studyjny do Hiszpanii. Jak zwykle biuro turystyczne zaproponowało mi kilka różnych opcji, tak bym mogła wybrać najbardziej interesujące miejsca. Zawsze wraz z biurem podróży staram się by wycieczka była jak najtańsza, a jednocześnie była bardzo ciekawa.

Po powrocie z wycieczki uczniowie w grupach będę musieli wykonać prezentacje multimedialne na dany temat, który wybrali jeszcze przed wyjazdem i wykorzystać materiały, które zebrali w czasie wyjazdu. A więc przykładowo, grupa, która wybrała temat o architekturze hiszpańskiej musi np. użyć w swojej prezentacji zdjęcia budynków, które zrobili w czasie wycieczki. Nie mogę się już doczekać by zobaczyć te prezentacje.