Wybór myjni samochodowej

Posiadacze samochodów zwykle bardzo chcą odpowiednio dbać o swój pojazd. Samochód powinien być zadbany nie tylko wewnątrz, ale także od zewnątrz. Podróż czystym samochodem z pewnością jest o wiele przyjemniejszym doświadczeniem.

Rodzaje myjni samochodowych

myjnia automatycznaAktualnie myjnia samochodowa to nie tylko placówka umożliwiająca oczyszczenie auta z brudu, ale taka, która pozwala zadbać także o warstwę lakieru i ochronić auto przed wpływem czynników zewnętrznych. Najbardziej znane i dość często występujące są myjnie ręczne, czyli takie, w których pracownicy myjni po prostu myją nasz samochód. Jest to metoda zapewniająca dokładne umycie, ale niestety nie mamy dużej kontroli nad procesem czyszczenia. W związku z tym może się okazać, że użyte szczotki nie były do końca oczyszczone z piasku i w efekcie powstaną rysy na lakierze. Jest to także metoda czasochłonna i droga. Innym rozwiązaniem może być myjnia automatyczna. Jest to sposób bardzo szybki i gwarantujący zmycie nawet najstarszego osadu. Samochód może zostać także wysuszony. Jednocześnie istnieje jednak ryzyko uszkodzenia samochodu lub porysowania lakieru, a koszt jest niemal taki sam jak w myjni ręcznej. Ostatnią metodą jest umycie auta w myjni bezdotykowej. Do niedawna myjnia taka była rzadko spotykaną placówką, aktualnie znaleźć ją można niemal na każdej stacji benzynowej i nie tylko. W tego rodzaju myjni całkowicie panujemy nad procesem mycia, możemy wybierać spośród wielu programów i rodzajów natrysku. Koszt mycia jest niewielki, zwykle minuta zużycia wody to mniej więcej złotówka. Niestety, myjnia bezdotykowa nie gwarantuje całkowitego usunięcia zabrudzeń. Mycie polega na skierowaniu strumienia wody na powierzchnię auta, ale niektóre rodzaje brudu mogą wymagać użycia szczotki, której w tego typu myjniach nie ma.

Każda z opcji mycia posiada zarówno wady, jak i zalety. Możemy zdecydować się na jedną z nich, a jeśli posiadamy własne podwórko, sami możemy dbać o czystość pojazdu, korzystając z własnoręcznie kupionych kosmetyków samochodowych.