Wybór bezfluorowej pasty do czyszczenia uzębienia

 

Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem oraz życiem w sposób bardziej ekologiczny. Przeczytałam kilka ciekawych artykułów w Internecie i zaczęłam stopniowo wprowadzać do swojego życia zdrowsze zamienniki codziennych produktów.

Naturalna pasta do uzębienia bez fluorków

pasty do zębów bez fluoruPoczątkowo wprowadziłam do swojej diety więcej owoców i warzyw. Zaczęłam przygotowywać posiłki na parze i ograniczyłam poziom szkodliwych związków chemicznych w pożywieniu oraz produktach codziennego użytku. Ostatnio, przeczytałam bardzo ciekawy artykuł o tym, że stosowanie pasty do zębów bez fluoru skutecznie pomaga chronić zęby. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy i zdecydowałam się wypróbować nową pastę. Z wielu źródeł dowiedziałam się, że fluor zawarty w pastach do zębów może szkodzić organizmowi, a w miejscach, w których występuje podwyższony poziom jonów fluoru może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Od tego momentu zaczęłam stosować zdrowszą wersję pasty do zębów i regularnie używałam pasty pochodzenia roślinnego z szałwią oraz prowitaminami. Pasta do zębów działała bardzo dobrze. Świetnie czyściła przestrzenie między zębami, działała ściągająco i zapewniała długotrwałe orzeźwienie. Pastę do zębów bez fluoru zaczęli stosować wszyscy domownicy w mojej rodzinie, w tym również nasze dzieci, ponieważ niebezpieczne związku fluoru zagrażały im podwójnie. Po kilku miesiącach stosowania profilaktyki oraz higieny jamy ustnej, wybrałam się na wizytę kontrolną do stomatologa i z nieukrywaną radością przyjęłam informację o tym, że próchnica nie zagraża ani mnie, ani mojej rodzinie. Wiedziałam, że było to spowodowane tym, że w sposób zdrowy i naturalny dbałam o higienę jamy ustnej, a szczotkowanie zębów naturalna i zdrowszą wersją pasty do zębów, również miało w tym swój udział.

Decydując się na prowadzenie zdrowszego trybu życia, musiałam nauczyć się korzystać ze zdrowszych zamienników popularnych produktów. Dzięki temu, że wraz z całą rodziną zakupiłam naturalne produkty do codziennego stosowania, mogliśmy cieszyć się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem.