Wieszaki do powieszenia roweru na ścianie

Wielu rowerzystów ma dylemat, związany z umiejscowieniem swoich rowerów w domu, mieszkaniu czy garażu. Dużo razy zdarza się nam sytuacja, kiedy nie mamy możliwości zmieścić roweru na stojąco w danym pomieszczeniu. Wtedy na pomoc zdążają nam producenci wysokiej jakości wieszaków na rowery. Dzięki ich wykorzystywaniu możliwe jest nie tylko szybkie, ale także bezpieczne umiejscowienie roweru szosowego, trekkingowego lub górskiego na ścianie.

Wysokiej jakości metalowe wieszaki na rowery

wieszak ścienny rowerowyIstnieje duża liczba wieszaków, które różnią się od siebie konstrukcją i kształtem. Najbardziej popularny wieszak ścienny rowerowy to taki, który jest wykonany z materiałów metalowych. Jego przytwierdzenie do ściany za pomocą śrub, zapewnia bezpieczeństwo wieszania roweru o każdej wadze. Wiele tego typu akcesoriów ma nie tylko odpowiednio szeroko rozstawione śruby, ale także wysięgniki, zapewniające odpowiednio prostopadłe umieszczenie roweru względem podłoża. Wysięgniki i elementy, na których wspiera się rama roweru, są pokryte warstwą gumową, co znacznie ogranicza niebezpieczeństwo porysowania lakieru. Istnieją także systemy wieszaków, dzięki którym możemy powiesić nasz rower przednim kołem do góry. Ten sposób umiejscowienia roweru w pomieszczeniu może zwiększać ilość wolnego miejsca w domu lub mieszkaniu. Aby umożliwić zawieszenie roweru pionowo, montuje się dwa elementy, odpowiedzialne za utrzymywanie roweru w tej pozycji.

Wiele typów wieszaków ma konstrukcję składaną na zasadzie podnoszenia wysięgników do góry, co umożliwia zmniejszenie zajmowanej przez pusty stojak przestrzeni. Po zdjęciu roweru możemy szybko złożyć konstrukcję stojaka, aby po powrocie z rowerowej przejażdżki sprawnie rozłożyć konstrukcję i zawiesić rower na odpowiedniej wysokości nad ziemią.