Wielofunkcyjny unit dentystyczny

W ostatnim czasie otworzyłam własny gabinet stomatologiczny. Jedną z pierwszych rzeczy, które musiałam do niego zakupić, był unit dentystyczny. W tym artykule zebrałam kilka informacji, które pomogą w wybraniu odpowiedniego fotela stomatologicznego. 

Idealny unit dentystyczny, czyli jaki?

unity dentystyczneNajważniejszą cechą tego wyposażenia medycznego jest komfort użytkowania. Musi być on bardzo wysoki, zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Należy wziąć pod uwagę to, że wiele zabiegów stomatologicznych to długotrwałe i niezbyt przyjemne działania, więc pacjentowi w fotelu musi być wygodnie. Aby to zapewnić, warto wybrać model, który posiada dwa podłokietniki, na których pacjent będzie mógł położyć ręce. W pobliżu głowy musi znaleźć się również miejsce na spluwaczkę, która najczęściej jest obsługiwana elektronicznie. Pacjent może samodzielnie wymienić kubek czy opróżnić misę. Istotnym elementem dającym wygodę jest jest także zostawienie przestrzeni na nogi. Unity dentystyczne posiadają także udogodnienie w postaci zagłówka. Pozwala on na komfortowe ułożenie głowy w trakcie wykonywania zabiegów. Jeśli chodzi o wymogi lekarza, warto znać swoje upodobania nabyte w trakcie pracy. Ułatwi to podjęcie właściwej decyzji o kupnie mobilnego lub statycznego unitu, zgodnie z własnymi potrzebami. Stolik lekarski zawiera najczęściej strzykawko-dmuchawkę oraz elektroniczny panel kontrolny. Panel służy do sterowania ruchami fotela czy stolika podręcznego. Służy też do regulacji natężenia wody czy pracy narzędzi dentystycznych. 

Inwestując w wyposażenie medyczne do gabinetu warto mieć na uwadze komfort codziennego użytkowania. Fotel musi być wygodnym miejscem do siedzenia dla pacjenta. Cała przestrzeń dookoła, która służy lekarzowi, musi być funkcjonalna i dająca swobodę ruchów.