Warto nosić perły!

 

Biżuteria to najlepszy dodatek do ubioru formalnego jak i tego nieco bardziej swobodnego. Rodzajów biżuterii jest multum. Im większy wybór tym powinno być łatwiej, ale często jest odwrotnie. Zwykle na tyle trudno jest nam się zdecydować, jaką biżuterię założyć, że rezygnujemy z niej w ogóle. I tu z pomocą przychodzą nam perły, które pasują do wszystkiego i dobrze wyglądają na każdym.

Perły są najlepszym przyjacielem kobiety

perły naszyjnikiPerły są wyjątkowe. Nie wydobywamy ich w kopalniach jak diamentów, nie zbieramy ich w górach jak agatów. Są to „dary morza”. Perły mamy na świecie głownie dzięki małżom, a składają się one z masy perłowej. Są okrągłe, przepiękne i zwykle w odcieniach bieli. Każdy jubiler kocha perły i uwielbia wykonywać z nich biżuterię. Są to wdzięczne twory, świetnie komponujące się ze srebrem czy złotem. Wkomponowane perły naszyjniki mają bardzo często, ale nie zapominajmy o innej biżuterii – kolczykach czy bransoletkach. One także bardzo często zawierają perłowe elementy. Naszyjnik z pereł pasować będzie każdej damie, w każdym wieku. Nie tylko diamenty, ale i perły są najlepszym przyjacielem kobiet. Ozdoba taka nie musi być zrobiona z całego sznura pereł – czasem wystarczy tylko drobny perłowy akcent. Perłowe naszyjniki kochały i kochają królowe, księżne, gwiazdy kina i zwykłe kobiety. Perłowy naszyjnik połączyć można także z innymi kamieniami, np. z tanzanitowym pierścionkiem czy szafirowymi kolczykami.

Nie rezygnujmy z pereł na rzecz innej biżuterii. O klasyce warto pamiętać, bo jest ceniona i zawsze stosowna do okazji. Inni będą zazdrościć nam szyku i elegancji, kiedy zaprezentujemy się w zestawie z pereł. Do tego mała czarna i możemy iść podbijać świat. Nic tak dobrze nie wydobędzie kobiecego piękna jak wyjątkowe kamienie, czy inne twory, otoczone srebrem lub złotem. Każdy kolor skóry i włosów zacznie na takim tle lśnić.