Ubezpiecznie dla kota domowego

Opieka weterynaryjna w Polsce jest całkowicie sprywatyzowane. Przez co jest ona bardzo droga, generalnie przelicznik marży produktów sprzedawanych u weterynarza a tych od producenta nierzadko wynosi ponad sto procent. Niestety dzieje się tak, przez często monopol danego gabinetu na bardzo rozległym rejonie. Czy można zatem coś na to poradzić?

Czy można ubezpieczyć kota domowego?

ubezpieczenia dla kotów domowychOstatnimi czasy podobnie jak w przypadku dużych gospodarczych zwierząt możemy także ubezpieczyć domowych czworonogów. Zakres ubezpieczenia takiego zwierzaka jest oczywiście inny. Należy tutaj zaznaczyć, że tylko niektórzy ubezpieczycielowi mają takie pakiety w swojej ofercie. Więc jeśli zdecydujemy się na chociażby zapoznanie się z ofertą, będziemy najpierw musieli poszukać biura ubezpieczeń, które oferuje takie pakiety. Bardzo często wykupywane są ubezpieczenia dla kotów domowych oraz psów, tych które są zwierzętami hodowlanymi. Chodzi tutaj oczywiście o prawdziwe hodowle, gdzie właściciele mają możliwość na przykład ubezpieczenia przyszłego miotu swoich kotek czy suk. Jest to bardzo ważne, szczególne w rasach bardzo obciążonych genetycznie, gdzie porody bywają bardzo trudne. Swoją drogą taka hodowla powinna zostać zaniechana. Kolejną sprawą są wspomniane już usługi weterynaryjne. Ubezpieczyciel oferuje bardzo dużo różnych pakietów, w których możemy wybierać jeśli chodzi o zakres zabiegów weterynaryjny i ogólnie kwot, na jakie ma opiewać ubezpieczanie naszych czworonożnych przyjaciół.

Ubezpieczenie zwierzaka jest stosunkową nową możliwością, jednak staje się ono coraz bardziej popularne. Jest to spowodowane zapewne wysokimi cenami usług weterynaryjnych. W celu ubezpieczenia swojego kota lub psa powinniśmy najpierw zrobić bardzo dogłębny research, ponieważ ceny tych samych pakietów u wielu firm znacznie się różnią.