Trwały suwak zamkowy

Zamki błyskawiczne znajdują się w wielu ubraniach. Wszywa się je do spodni, kurtek, sukienek, czy też bluz. Producenci tworzą je z różnego rodzaju materiałów. Oczywiście to jakiego się użyje zależy przede wszystkim od zastosowania odzieży. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku spódniczek, czy płaszczy, a inaczej przypadku kombinezonów ochronnych, które noszą robotnicy.

Suwaki do zamków błyskawicznych

suwaki zamkoweNajważniejszym elementem zamków błyskawicznych są oczywiście suwaki. Dzięki nim można je swobodnie zamykać i otwierać. Oczywiście tworzone są z trwałych materiałów, dzięki którym odporne są między innymi na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście firmy, które zajmują się produkcją zamków, tworzą również suwaki. Najważniejszy jest ich rozmiar, który określany jest w milimetrach. Najbardziej popularne są modele, które osiągają od pięciu do siedmiu milimetrów, a także od ośmiu do dziesięciu. Jednak produkuje się również większe suwaki zamkowe, które mogą osiągać nawet trzy centymetry. Obecnie wyróżnia się suwaki do zamków sprężynkowych i kostkowych. Wykonuje się je najczęściej z plastiku. Jednak bardzo popularne są również te, które produkuje się z metalu. Wyróżniają się one przede wszystkim trwałością. W sklepach branżowych bez problemu można znaleźć również suwaki do zamków wodoodpornych i oczywiście modele dwustronne, które najczęściej wszywane są do kurtek i bluz. Zazwyczaj mają one ten sam kolor co zamki błyskawiczne. Dzięki temu bardzo dobrze się prezentują. Co więcej, firmy umieszczają na nich często swoje logo, czy też specjalne elementy, które służą jako ozdoba.

Zamki błyskawiczne razem z suwakami można zakupić w wielu sklepach. Jednak najlepiej wybrać się do pasmanterii, gdzie znajdzie się każdy model. Ponadto jeśli nie wie się, który wybrać zawsze można zapytać o radę sprzedawcy, czy też doświadczonej krawcowej. W ten sposób będzie miało się pewność, że zakupiony przedmiot się sprawdzi.