Terraria dla żółwia

Żółwie to bardzo popularne zwierzęta domowe. Niezwykle często pojawiają się w domach wielu osób. Jednak, przed przygarnięciem takiego żółwia, należy dobrze przemyśleć taką decyzję. Czy jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednie terrarium? Czy wiemy wszystko na temat tego gatunku? 

Żółw grecki – jakie ma wymagania bytowe? 

duże terrariumWiele osób decyduje się na hodowlę żółwia greckiego, nie wiedząc, że jest to zwierzę, które dość szybko rośnie. Dlatego tak ważne jest to, aby poczytać na temat zwierzęcia, które chcielibyśmy przygarnąć pod swój dach. Jeśli chodzi o żółwia greckiego to z czasem będziemy musieli zapewnić mu duże terrarium do życia. Pomyślmy więc, czy będziemy w stanie wstawić do domu czy mieszkania dwumetrowe lokum dla naszego żółwia, które z czasem osiągnie aż 30 centymetrów. Terrarium takie musi być też odpowiednio wyposażone. W przypadku żółwia greckiego musi się w nim znaleźć wiele akcesoriów. Możemy wstawić tam basen czy różne kamienie, jednak niezbyt wysokie, aby mógł na nie wejść. Rośliny to również dobry pomysł, jednak nie mogą być trujące dla żółwia. Żółw greki to gad lądowy, pochodzący z okolic Morza Śródziemnego. Musimy zapewnić mu warunki podobne do naturalnych. Wilgotność powietrza w takim terrarium nie powinna przekraczać więc 50%. Poza tym, musimy stworzyć dla niego tak zwaną wsypę cieplną. To najcieplejsze miejsce w terrarium z temperaturą około 38 stopni. W reszcie lokum temperatura powinna 23-30 stopni, a w nocy spadać do 20 stopni Celsjusza.

Żółw grecki to ciekawe zwierzę do domowej hodowli. Jest dość prosty w utrzymaniu, nie sprawia też wielu kłopotów. Potrzebuje dużego terrarium, które powinno być ośmiokrotnie większe od średnicy jego pancerza. W środku powinniśmy zapewnić mu warunki podobne do naturalnych.