Terapie indywidualne i grupowe w krakowskim gabinecie psychologicznym

W Stanach Zjednoczonych każdy biznesmen ma swojego psychiatrę lub psychologa. Terapeuta to osoba, która zajmuje się pomaganiem konkretnej osobie w walce z różnymi problemami. Chodzenie do psychologa wcale nie musi oznaczać od razu zaburzeń psychicznych.

Kiedy należy skorzystać z pomocy w gabinecie psychologicznym?

krakowski gabinet psychologicznyZdarzają się w naszym życiu sytuacje, z którymi trudno sobie poradzić. Są to tzw. sytuacje kryzysowe. Wtedy warto udać się do psychologa, by móc te sytuacje dokładnie przerobić i wyciągnąć z nich konkretne wnioski. Nie musimy radzić sobie ze wszystkimi problemami sami! Poza tym czasem lepiej wygadać się komuś obcemu, aniżeli bliskiej osobie, która nie do końca może nas zrozumieć i której rady wcale nie muszą być słuszne i odpowiednie do naszego stanu. Do gabinetu psychologicznego udają się nie tylko ludzie z depresją, nerwicą, problemami w małżeństwach. Okazuje się, że młodzi ludzie najczęściej odwiedzają ośrodki interwencji kryzysowej (w takich ośrodkach można w każdej chwili skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej) w takich sytuacjach jak: rozstanie z bliską osobą (zakończenie związku, czyli zawód miłosny) oraz śmierć bliskiej osoby. Taki krakowski gabinet psychologiczny zajmie się m.in. tymi problemami. Najlepiej wybierać psychologa z doświadczeniem, który pomógł już wielu osobom. Każdy jest inny, a terapie są poprzedzone najczęściej badaniami psychologicznymi. Są to nie tylko badania osobowości, ale znacznie więcej. Mają one ukierunkować terapeutę na wybór konkretnej terapii.

Obecnie najczęściej stosuje się terapię poznawczo-behawioralną. Z terapii można skorzystać indywidualnie, ale niektórym osobom pomagają też terapie grupowe – grupy liczną od kilku do kilkunastu osób. Takie osoby nie czują się ze swoimi problemami same i wiedzą, że wokół nich są inni z podobnymi problemami.