Tapety zamiast płytek w kuchni

Płytki na kuchennych ścianach są dla nas zupełnym standardem. Rzadko rozważamy jakieś inne opcje, tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do tego jednego rozwiązania. Tymczasem jednak okazuje się, że nie musimy męczyć się z wyborem płytek, zastanawianiem się nad ich układem, szerokością i tym, czy znajdziemy fachowca, który dobrze je położy.

Zmywalne tapety są świetne do kuchni

tapety kuchenne zmywalneAlternatywą dla zwykłych płytek okazują się tapety zmywalne. Są one wykonane z grubszego materiału, który jest odpowiednio wytrzymały i pokryty zmywalną warstwą. Dzięki temu tapety kuchenne zmywalne nadają się do położenia w całej kuchni, także przy zlewie czy w okolicy piecyka, ponieważ są odporne na wilgoć czy ochlapanie podczas przygotowywania posiłków. Można je bardzo szybko i łatwo wytrzeć i po zabrudzeniach i działaniu wody nie zostanie ślad. Kolejną niewątpliwą zaletą stosowania takich tapet jest łatwość ich położenia. Są oczywiście nieco cięższe niż tapety papierowe, co jest zasługą grubszej warstwy materiału, ale można je położyć samodzielnie bez większego trudu, dzięki czemu nawet kilka godzin wystarczy, aby całkowicie odmienić wygląd naszej kuchni. Warto także dodać, że dzięki swojej grubości tapety kuchenne doskonale kryją drobne nierówności na ścianach, dlatego nie muszą one być idealnie wyrównane. Tapeta po prostu zakryje niewielkie skazy na ścianie i będzie się ona prezentować idealnie.

Zmywalne tapety są droższe od tanich papierowych, ale w parze z ceną idzie też znaczne wyższa jakość i przystosowanie do o wiele bardziej wymagających warunków. Takie tapety znakomicie sprawdzają się w kuchni oraz cieszą oko właścicieli. Różnorodność dostępnych wzorów pozwala każdemu znaleźć odpowiednią tapetę do właściwie dowolnego stylu wnętrza – to kolejny powód ich rosnącej popularności.

Zapisz

Zapisz