Szybkie tworzenie linii technologicznych

Zakłady produkcyjne bardzo często próbują wdrażać prototypowe urządzenia do linii produkcyjnych, lub wprowadzają samodzielnie zaprojektowane ulepszenia i nowe procesy technologiczne. Większość zakładów nie ma jednak doświadczonego personelu, który mógłby nie tylko zaprojektować, ale również i zbudować maszyny które miałyby służyć do ulepszenia zakładu.

Renomowana firma tworząca linie produkcyjne

budowa lini produkcyjnejStworzenie zaprojektowanej linii produkcyjnej często wymaga całkowite rozmontowanie starego ciągu produkcyjnego, lub też jego części, w celu wdrożenia nowych maszyn czy procesów, mających zastąpić przestarzałe i nieefektywne metody produkcji. Budowa lini produkcyjnej zlecana jest więc zewnętrznym firmom, które tworzą zarówno całkowicie nowe procesy produkcyjne na podstawie projektów, lub też wdrażają nowe urządzenia w miejscu przestarzałego wyposażenia. Firmy inżynieryjne najczęściej tworzą linie produkcyjne od podstaw, po zapoznaniu się z obecnym ciągiem technologicznym, i na jego podstawie wykonują nowe, usprawnione i unowocześnione linie, zawierające najnowsze narzędzia produkcyjne oraz prototypowe urządzenia, jakie zakład zlecił do wykonania. Samo stworzenie projektu nie jest zbyt czasochłonne, i może zająć niecały miesiąc, jeśli proces produkcyjny opiera się na technologiach będących w szerszym użyciu. Budowa natomiast zależy od wielkości i złożoności samej linii.

Przebudowa może być wykonana bardzo szybko, aczkolwiek stworzenie całkowicie nowego procesu produkcyjnego zajmuje wiele czasu, dlatego większość zakładów decyduje się na unowocześnienie już istniejących linii. Przebudowa procesu produkcyjnego pozwala pracownikom na znacznie szybsze przyzwyczajenie się do nowych zadań i dokładniejsze ich wykonywanie, gdyż w większości są one bardzo podobne do zadań wykonywanych do czasu przebudowy.