Szamba szczelne plastikowe na działce

Szambo to rozpowszechniony sposób utylizacji nieczystości płynnych, bardzo często stosowany na działkach głównie przez osoby prywatne. Budowa nie jest skomplikowana i nie wymaga formalności wymaganych przy podłączeniu do kanalizacji i jest to główny powód, dla którego mieszkańcy wybierają tę formę odprowadzania ścieków.

Plastikowe zbiorniki na nieczystości w codziennym użytku

szamba szczelne plastikoweWydawać by się mogło, że w XXI wieku temat szamb, w tym szamb szczelnych plastikowych powinien być definitywnie zamknięty. O ile w ubiegłym stuleciu szamba były powszechne w użyciu na działkach głównie z powodu niesprzyjających warunków w ukształtowaniu terenu skutkujących brakiem możliwości podłączenia do kolektora, tak obecnie przy postępie technologii inżynieryjnej problem powinien być rozwiązany. Jednakże szamba szczelne plastikowe są nadal stosowane jako tańsze niż betonowe, ich zaletą jest nieduży ciężar pozwalający na szybki transport i łatwy montaż. Istnieje możliwość demontażu i sprzedaży szamba. Szamba szczelne plastikowe są dość często stosowane na działkach rekreacyjnych w formie przydomowych oczyszczalni. Są łatwe w utrzymaniu czystości i idealnie dostosowane do terenów o wysokim poziomie wód gruntowych. Pojemniki plastikowe są postrzegane przez klientów jako lżejsze i o większej szczelności niż tradycyjne betonowe. Szamba szczelne plastikowe zapewniają komfort ekologicznego odprowadzania nieczystości i są częściej montowane ze względu na cenę.

Niestety, nawet najlepsze szambo szczelne plastikowe nie zastąpi dostępu do sieci kanalizacyjnej, do której dostęp powinni mieć wszyscy właściciele działek i nieruchomości. Szamba plastikowe szczelne powinny być montowane tylko na działkach, na których nie jest możliwe odprowadzenie nieczystości do kanalizacji.