Stymulowanie roślin ozdobnych

Rośliny pełniące funkcje ozdobne nie muszą być w pełni ekologiczne. Nikt ich nie będzie spożywał. Mają one być tylko świetną dekoracją, która będzie nas cieszyć zawsze wtedy, gdy na nią spojrzymy. Jeśli dopiero założyliśmy nasz ogród, możemy skorzystać ze świetnych stymulatorów, które sprawią, że wszystko urośnie dużo szybciej, a także ładniej zakwitnie. Są to środki do kupienia w sklepach ogrodniczych.

Stymulowanie wzrostu roślin

stymulatory wzrostu roślin ozdobnychW sklepach ogrodniczych jest kilka rodzajów stymulatorów. Osobne są do kwiatów, krzewów, a jeszcze inne do choinek. Stymulatory wzrostu roślin ozdobnych działają ekspresowo. Najczęściej trzeba je wymieszać z wodą w proporcji dwudziestu mililitrów stymulatora na pięć litrów wody. Po dwudniowym podlewaniu możemy spodziewać się pierwszych efektów. Na pewno zauważymy, że nawet sucha roślina odżyła. Stymulatory możemy wykorzystywać maksymalnie przez sześć dni. Dzięki temu wokół roślin ozdobnych nie pojawią się chwasty. Roślina, która będzie miała kontakt z tymi środkami przez cały okres wegetacyjny będzie się lepiej rozwijać. Można ich używać również na zimę. Co prawda w zimie nie możemy spodziewać się wzrostu, ale zabezpieczymy roślinę przed trudnymi warunkami, takimi jak mróz. Korzystanie ze stymulatorów jest polecane przez ogrodników. W tych środkach mogą znajdować się nawet substancje chemiczne, ponieważ nie są one do jedzenia.

W swoim ogrodzie od lat korzystam ze stymulatorów i nie mam powodu do tego, by narzekać. Kolor roślin jest piękny, a ich zapach bardzo wyrazisty. Jeżeli nie wiemy z jakich środków warto jest korzystać, najlepiej wybrać takie, które poleci na ogrodnik. Informacji na ten temat długo poszukiwać nie trzeba. Są to dość popularne metody na poprawę wyglądu roślin ozdobnych w ogrodzie.