Środek grzybobójczy i bakteriobójczy z wapnem

Wśród wielu substancji odkażających i zwalczających mikroorganizmy, środki z wapnem chlorowanym cieszą się znacznym zainteresowaniem. Dzieje się tak, ponieważ wapno z chlorem działa skutecznie i jest wydajne oraz niedrogie. Duzy worek o wadze kilku kilogramów wystarcza na odkażenie pomieszczeń mieszkalnych, basenów oraz zabudowy usługowej.

Sól wapienna do usuwania glonów

wapno chlorowaneGlony i inne wykwity pojawiające się w wilgotnych miejscach są niemałym wyzwaniem. Trwałe usuniecie nieprzyjemnych narośli wymaga czasu i sposobu. Niskim kosztem można kupić wapno chlorowane. To popularny i dobrze znany środek o właściwościach odkażająco-czyszczących. Przyda się dosłownie w każdym domu. Trzeba oczywiście trzymać opakowanie wapna chlorowanego poza zasięgiem dzieci, gdyż ma żrące i trujące właściwości. Jednak w przypadku glonów, grzybów, pleśni i wszelkiego rodzaju bakterii, działa błyskawicznie. Żaden niepożądany mikroorganizm nie ma szans w starciu z czyszczącym wapnem z domieszką chloru. Gdzie takie wapno ma jeszcze zastosowanie? Przede wszystkim na terenach zewnętrznych: przy basenach, oczkach wodnych, źródłach wody. Tam, gdzie panują wilgotne warunki, mogą powstawać wykwity zielonkawego koloru. Są to zalążki glonów i mikroorganizmy, które w krótkim czasie mogą atakować czyste, estetyczne powierzchnie. By do tego nie dopuścić, trzeba szybko zacząć stosować środek zapobiegający, jakim jest chlorowane wapno.

Duże opakowanie z chlorowanym wapnem to jeden z pomocnych środków do usuwania pleśni i glonów. Ze względu na silne działanie bakteriobójcze oraz oczyszczające, dobrze, by stosować z dala od dzieci, na otwartej, dobrze przewietrzonej przestrzeni. Przed sezonem letnim można wapnem czyścić otoczenie basenu, tarasu lub balkonu. Tam, gdzie pojawiają się glony, sól wapienna bardzo się przyda.