Solidne deski z kompozytu

 

Przez wieki najpopularniejszym materiałem stosowanym do budowy werandy czy tarasu było drewno. Materiał ten można było bardzo łatwo kupić lub nawet pozyskać samodzielnie. Obecnie coraz częściej słyszy się o zastępowaniu drewna poprzez materiały sztuczne. Dziś chciałbym przedstawić jeden z ciekawych materiałów stosowanych do budowy tarasów jakim jest kompozyt. 

Wytrzymałe deski tarasowe

producent desek tarasowychNajwiększym problemem dla różnych materiałów budowlanych są zmieniające się warunki atmosferyczne. Drewno jest materiałem dość odpornym zarówno na wpływ deszczu jak również mocnych promieni słonecznych ale nowoczesne materiały bywają jeszcze odporniejsze. Przykładem może być wspomniany wcześniej kompozyt. Świetnie sprawdza się on w formie desek używanych na taras. Producent desek tarasowych zapewnia swoich klientów, że produkowane przez ich firmę deski wytrzymają na naszym tarasie przez wiele lat. W skład desek tarasowych wchodzi również dość sporo drewna w formie mączki. Dzięki temu deski z kompozytu zachowują pewne właściwości, którymi wyróżnia się drewno. Bardzo dużym plusem stojącym po stronie takich desek jest to, że nie wymagają one stosowania impregnatów. Nie oznacza to jednak, że nie musimy zupełnie nic robić z podłogą na naszym tarasie. Konieczne jest wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo sporo osób decyduje się na konserwowanie desek tarasowych z wykorzystaniem specjalnie do tego przystosowanych olejów.

Ogólnie rzecz biorąc nowoczesne materiały jakimi są deski tarasowe świetnie sprawdzają się nawet na tarasach niezadaszonych. Kompozyt jest bardzo odporny na ścieranie. Kompozyt posiada wygląd zbliżony do naturalnego drewna a co ważne nie posiada drzazg. Dzięki temu możemy po takim tarasie spacerować boso bez żadnych obaw.