Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

Na rynku mamy dwa podstawowe sprzęty, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą się poruszać. Jednym z nich jest wózek inwalidzki, a drugim skuter elektryczny. Który z nich lepiej jest wybrać? Na początek warto sobie przeanalizować, co te sprzęty nam oferują.

Zalety skuterów elektrycznych

ergonomiczne skutery elektryczneWózek inwalidzki trzeba napędzać siłą własnych rąk, co naprawdę może być bardzo męczące. Osoba niepełnosprawna nie jest w stanie wybrać się samodzielnie gdzieś dalej, ponieważ ręce słabną z każdą sekundą. Zupełnie inaczej jest w przypadku skutera elektrycznego. Jak już sama nazwa nam wskazuje, jest on elektryczny i tak jest właśnie napędzany. Nie trzeba zatem wkładać żadnej siły w to, by móc się nim swobodnie poruszać. Wózkiem inwalidzkim ciężko jest podjechać chociażby pod górkę. Trzeba bowiem od razu używać dużo więcej siły, co zdecydowanie nie jest łatwe. Skuter elektryczny nie ma natomiast z takimi wzniesieniami żadnego problemu. W tym małym starciu, zdecydowanie ergonomiczne skutery elektryczne wychodzą na prowadzenie. Są one przede wszystkim lepszą opcją dla osób niepełnosprawnych. Dają im przede wszystkim dużo większą wolność. Mogą poruszać się płynniej, udać się w dalsze podróże, nie przejmować się brakiem pomocy. Nie trzeba już bowiem brać nikogo do pchania wózka, ponieważ taki skuter porusza się po prostu sam. To naprawdę ogromne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Zakupić je można oczywiście przez internet, ale i w licznych sklepach stacjonarnych.

Dziś mnóstwo osób decyduje się właśnie na zakup skutera elektrycznego. Jest on oczywiście nieco droższy nic wózek inwalidzki, ale zdecydowanie daje większy komfort. Dzięki niemu osoba niepełnosprawna może po prostu czuć się wolna i nie ogranicza jej tak wiele rzeczy. Dlatego to zdecydowanie najlepsza opcja.