Skuteczne ocieplanie poddasza

Poddasze jest jednym z miejsc w naszym domu, przez które może uchodzić bardzo dużo ciepła. Nie da się ukryć, że często to miejsce w domu nie jest ocieplone. W takim wypadku możemy ubytki ciepła w bardzo dużym stopniu odczuwać. Na szczęście obecnie dostępne są pewne techniki dzięki którym można domy ocieplać nawet wtedy gdy już od kilkudziesięciu lat są wybudowane. 

Pianka do ocieplania poddaszy 

ocieplanie poddaszy opoleNa ten moment wiele osób posiada zabudowania, które nie posiadają warstwy termoizolacyjnej. Niektórzy z kolei zdecydowali się na ocieplanie swoich domów jedynie na ścianach. Natomiast warto wiedzieć, że ocieplając same ściany nie osiągniemy właściwych rezultatów. Warto by było pomyśleć o ocieplaniu budynków również od góry. Obecnie świetnym pomysłem może być stosowanie pianki poliuretanowej. Jeśli chodzi o takie ocieplanie poddaszy Opole jest miastem, w którym można z powodzeniem znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się tego typu zadaniami. Pianka wykorzystywana do tego typu zadań to pianka poliuretanowa o bardzo małej masie. W związku z tym z powodzeniem można stosować tego typu piankę na konstrukcjach stosunkowo lekkich. Przykładem mogą być chociażby domki letniskowe czy też lekkie domki szkieletowe. Na poddaszach piankę poliuretanową nakłada się przy użyciu urządzeń zwanych agregatami. Taki sprzęt pozwala na nałożenie pianki pod bardzo dużym ciśnieniem. 

Jeśli na naszych poddaszach znajduje się komin czy też różne instalacje to nie należy się obawiać o to, że przez piankę poliuretanową może dojść do pożaru. Piana poliuretanowa jest materiałem niepalnym. Jeśli nawet zdarzy się tak, że dojdzie do zapłonu to pianka automatycznie wygasi płomień w ciągu chwili. W związku z tym stosowanie pianki poliuretanowej do ocieplania jest w pełni bezpieczne.