Skuteczna maska FFP2

 

Jeszcze nieco ponad rok temu, noszenie maseczek było popularne tylko w sezonie grzewczym, ponieważ stopień zanieczyszczenia powietrza w wielu miastach był tak wysoki, że były one jedyną ochroną. Teraz sytuacja się zupełnie zmieniła.

Przed czym chroni maseczka z filtrem?

maska ochronna z filtrem ffp2Od ponad roku żyjemy w strachu przed zakażeniem koronawirusem, który jest naszym niewidzialnym wrogiem. Istnieje kilka metod zabezpieczenia się przed nim i warto je wszystkie jednocześnie stosować. Chodzi o zachowanie dystansu społecznego, częste dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczką. Obecnie trzeba przez cały czas nosić maski, choć nie ma obostrzenia mówiącego jakie należy wybrać. W związku z tym każdy kupuje takie jakie uważa za najlepsze. Jednak zwykła maseczka bawełniana nie zatrzyma maleńkich cząsteczek wirusa. Polecana jest maska ochronna z filtrem FFP2, którą kupimy w każdej aptece, niektórych drogeriach czy w internecie. Mają one wysoką, bo aż dziewięćdziesięcioczteroprocentową skuteczność filtracji. Przede wszystkich chronią nasz układ oddechowy przed nietrującymi ciekłymi i stałymi cząsteczkami takimi jak: smog, kurz, pyłki, wirusy czy aerozole. Maska posiada usztywniany nosek oraz praktyczne gumki, które ułatwiają jej dopasowanie do kształtu twarzy. Jest w całości wykonana ze specjalnej włókniny, która nie utrudnia oddychania. Lekka konstrukcja maski zapewnia pełny komfort noszenia. Zalecany czas stosowania jej to około osiem godzin przez jedną osobę. Są one dostępne na rynku w cenie około 4 – 5 złotych.

Osoby, które zdecydują się na zakup maski ochronnej z filtrem FFP2 mogą być spokojne o swoje zdrowie, ponieważ posiada ona wystarczająco dużą skuteczność filtracji, aby chronić przed wirusem. Może ona  być jedno lub wielokrotnego użytku.