Siatka ogrodnicza i jej funkcje

W niemal każdym sklepie ogrodniczym możemy natknąć się na siatkę plastikową. Producenci mówią nam o tym, że jest to doskonały sposób na wydzielenie przestrzeni na własnej posesji. Z tego rodzaju siatką możemy jednak spotkać się w wielu innych miejscach. Jakich? O tym w poniższym tekście. 

Wszechstronne zastosowanie plastikowej siatki ogrodniczej 

siatka plastikowa ogrodniczaSama siatka plastikowa ogrodnicza to doskonały sposób na wydzielenie zarówno tymczasowej, jak i stałej przestrzeni. Sprawdzi się doskonale w miejscach, gdzie trwa budowa. Użycie odpowiednich materiałów do prac w ogrodzie zapewni nam efekt, który pragniemy uzyskać. Dlatego też nie bez znaczenia jest wybór producenta siatki plastikowej. Tych z kolei możemy odnaleźć mnóstwo. Dokonując zakupu warto mieć przed oczami funkcję, którą będzie spełniał dany produkt. Jest to niezwykle ważne pod względem dobierania odpowiedniej długości, czy rozstawu oczek. Jako że osoby mieszkające na wsi mogą często borykać się z nieproszonymi gośćmi, którzy chętnie podgryzają rośliny, siatka plastikowa może wówczas posłużyć za doskonałą barierę. Dzięki niej możemy również wygrodzić przestrzeń dla zwierząt hodowlanych. W tym celu pamiętajmy jednak o dopasowaniu wysokości siatki do wielkości zwierząt. Jak widzisz produkt ten charakteryzuje się mnogością zastosowań. Jest to wynikiem samego materiału, z którego została stworzona. Wykazuje się on wysoką wytrzymałością, przy jednoczesnej elastyczności, co w przypadku innych rodzajów siatek jest niemal niemożliwe do uzyskania. 

W zależności od zastosowania plastikowe siatki ogrodnicze mogą się pomiędzy sobą różnić. Jeśli planujemy zastosować ją do ochrony roślin, pamiętajmy aby wybrać lekki produkt, który nie będzie obciążał roślin, nie powodując tym samym karłowacenia gałęzi. Na rynku możemy spotkać się również z siatką cieniująco-osłonową, która jest niezwykle doceniana w branży ogrodniczej.