Rezerwujemy wakacje w Chorwacji

Coraz większym powodzeniem wśród turystów z całej Europy cieszy się chorwacki kurort Biograd na Moru. Jest to miejsce idealne do spędzenia rodzinnych wakacji. Jeżeli lubimy piękne plaże oraz zabawy w morskiej wodzie, to z pewnością nie będziemy się tam nudzić. Zaletą tego kurortu jest korzystna lokalizacja na terenie północnej Dalmacji, a dokładniej Riwiery Zadar, w centralnej części Adriatyku. Jakie atrakcje są tam dostępne dla turystów?

Gdzie leży Biograd na Moru?

wakacje biograd na moruDoskonała lokalizacja w zatoce Pasman jest czynnikiem, dzięki któremu turystyka w tym miejscu może się rozwijać. Dowodem na to są liczne domy, apartamenty oraz obiekty hotelowe wznoszone z myślą o coraz większych grupach turystów. Śródziemnomorski klimat tego miejsca, a malownicze plaże są ogromnym walorem miasta. Jeżeli chcemy spędzić w pięknym miejscu wakacje biograd na moru będzie odpowiednim kurortem. Jest to letnisko, które niegdyś było znane jako siedziba królów chorwackich. Centrum Biogradu stanowi ciekawa zabudowa, a także odnowiona starówka, po której możemy spacerować. Propozycją, z której warto skorzystać jest wizyta w miejscowym Muzeum Etnograficznym. Ekspozycja, z którą się spotkamy w tym miejscu dostarczy nam wielu ciekawych informacji na temat miasta oraz jego kultury. Jednak na atrakcjach kulturalnych nie kończy się oferta tego kurortu.

Osoby ceniące aktywny wypoczynek mogą skorzystać ze sportów wodnych, które oferowane są w miejscowej marinie. Jest to jedyna marina w Chorwacji w której działa podwodne oświetlenie. Efektem jest ogromna liczba żeglarzy, którzy chętnie dopływają w te tereny. Okolice Biogradu na Moru cieszą się także sporym uznaniem wśród osób nurkujących, a także uprawiających wodne polo. Atrakcją miasta są również plaże miejskie, wyróżnione Błękitną Flagą.