Ranking izolacji termicznych

 

Izolacje termiczne rozwijają się wraz z upływem czasu. Stosuje się coraz cieńsze i lżejsze materiały, które zabezpieczają budynek przed utratą temperatury. Budując dom jednorodzinny wiele osób korzysta z najbardziej podstawowych środków izolacji, takich jak na przykład styropian. Czy jest to najlepszy środek do tego celu? Przede wszystkim zastanówmy się, który z tych środków izolacji termicznej jest zdecydowanie najlepszy.

Izolacja termiczna dla domów jednorodzinnych

najlepsza izolacja termicznaPodstawowym środkiem izolacji termicznej w budynkach jednorodzinnych jest styropian. Budując dom często zastanawiamy się jaka jest najlepsza wyborowa izolacja termiczna. Specjaliści zgodnie twierdzą, że jest to kwestia tego, o jakiej części domu mówimy. Jeżeli chodzi o elewację najczęściej wybierany jest styropian. Jednak folia termoizolacyjna okazuje się być lepszym materiałem ze względu na większy stopień izolacji, a także mniejszą wagę. Również czas wykonania izolacji jest znacznie krótszy. Najlepsza izolacja termiczna wewnątrz domu również jest bardzo ciekawym tematem. Zdecydowana większość klientów stawia na wełnę mineralną. Czy jest to dobry wybór? W tym przypadku tak. Równie dobrym środkiem izolacji termicznej będzie oczywiście pianka PUR, jednak jej położenie na ścianie wymaga specjalnego agregatu, przez co nie każda firma budowlana zajmuje się taką pianką. Jednak bardzo dobrze chroni dom przed zimnem i utratą ciepła.

Zastosowanie tych środków izolacji termicznej sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą dużo niższe. Posiadanie ocieplonego domu jest również bardzo komfortowe, na przykład w lecie. Dzięki temu w domu jest niższa temperatura niż na zewnątrz i można bez problemu poradzić sobie z upałami. Nawet ewentualna klimatyzacja jest bardziej efektywna w zaizolowanym domu.