Przydomowa przestrzeń – budowanie tarasu

Kiedy odziedziczyliśmy razem z mężem dom po jego rodzicach byliśmy szczęśliwi, że będziemy mieli wreszcie fajną i dużą przestrzeń dla naszej rodziny. Dom teściów był naprawdę piękny i miał sporo metrów. Jednego mi tylko w nim brakowało – tarasu. Podzieliłam się z moim mężem tą uwagą i od razu zaczęliśmy działać w tym temacie. 

Marzył mi się nowoczesny taras z zadaszeniem 

nowoczesny taras z zadaszeniem - projekt z kosztorysemMąż stwierdził, że taki taras to naprawdę świetny pomysł. Przecież jak przyjadą do nas znajomi czy rodzina moglibyśmy latem z nimi przebywać na tarasie. Oczywiście mieliśmy ogród, jednak wiadomo jak to jest. Taras to jest jednak taka fajna przestrzeń. Od ziemi nie chodzi tyle robaków i w ogóle można go dodatkowo fajnie zaaranżować. Nie wiedzieliśmy jednak jak zaprojektować taki nowoczesny taras z zadaszeniem – projekt z kosztorysem był nam bardzo potrzebny. Nie znaliśmy się oboje za bardzo na budowlance, więc postanowiliśmy poprosić o pomoc cenionych specjalistów z naszego miasta. Na całe szczęście okazało się, że mają wolne terminy i chętnie pomogą nam w projekcie ale i budowie naszego wymarzonego przydomowego tarasu. Panowie wykazali mnóstwo inicjatywy i zaangażowania, na samym początku zapytali czego oczekujemy i jak duża ma być to powierzchnia. Przyszli, zobaczyli nasz teren i stwierdzili, że można będzie wykonać taki taras bez większego problemu. Bardzo się ucieszyliśmy, bo była to dla nas świetna informacja. Mieliśmy zielone światło dla naszego wymarzonego tarasu.

Wszystko przebiegło pomyślnie i zgodnie z planem. Taras rósł jak na drożdżach na naszych oczach, a majster mówił mi, żebym już zaczęła wyobrażać sobie meble wypoczynkowe i inne elementy wystroju, żebym była gotowa na efekt. końcowy. Ten jednak przeszedł moje największe oczekiwania, taras był cudowny.