Prozdrowotny olejek z rokitnika

Nie da się ukryć, że medycyna naturalna wciąż skrywa przed nami mnóstwo sekretów. Odkrywamy ciągle, że różne rośliny zawierają mnóstwo ciekawych składników, które w bardzo dużym stopniu wpływają na poprawę pracy naszego układu immunologicznego. Jedną z takich roślin jest rokitnik. Niegdyś była to roślina bardzo ceniona zarówno w lecznictwie jak i świecie kulinarnym.  

Lecznicze olejki rokitnikowe 

olej z rokitnikaRokitnik to krzew, który jest w Polsce dość często spotykany. Wiele razy na pewno mieli Państwo okazję się z tą rośliną spotkać ale niekoniecznie może wówczas zdawali sobie Państwo sprawę z tego, że jest to właśnie rokitnik. Wyróżnia się on przede wszystkim charakterystycznymi owocami o bardzo intensywnym pomarańczowym kolorze. Owoce te obecnie są często używane do produkcji olejków leczniczych. Olej z rokitnika tłoczony jest na zimno z pulpy powstałej z owoców rokitnika. Niekiedy spotykać można również olejki wytłaczane z kwiatów. Jednak to te pierwsze są uznawane za bardziej prozdrowotne. W olejku z rokitnika przede wszystkim znaleźć można całe mnóstwo cennych związków organicznych, które poprawiają funkcjonowanie naszego organizmu. Olejki te mogą bardzo dobrze wpływać również na naszą skórę. Systematycznie korzystanie z tych preparatów sprawia, że nasza skóra będzie bardziej elastyczna i odżywiona. W przypadku osób starszych okazać się może, że olej z rokitnika będzie wpływał na redukcję zmarszczek. 

Ogólnie rzecz biorąc olej z rokitnika to naprawdę kopalnia cennych witamin i minerałów. Rokitnik jest bogaty w witaminę A oraz C. Dzięki korzystaniu z takich olejków okazać się może, że w dużym stopniu poprawi się nasza odporność. Olejki z rokitnika są obecnie dostępne przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością ale również spotkać je możemy w aptekach.