Profesjonalni chirurdzy dentystyczni

Dzieci do około czterech – pięciu lat mają dwadzieścia zębów mlecznych. Później samoistnie wypadają, a na ich miejscu pojawiają się zęby stałe. Ich pielęgnacja sprowadza się do mycia, płukania jamy ustnej czy też nitkowania.

Komu pomaga chirurg dentystyczny?

chirurdzy dentystyczni poznańZ pewnością wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest koniecznością. Pierwsza wizyta powinna się odbyć już w wieku około trzech – czterech lat, kiedy maluch ma już wszystkie zęby mleczne. Pierwszych zębów nie trzeba wyrywać, gdyż same wypadają, natomiast w przypadku zębów stałych może być konieczne ich usuwanie. Choć zaleca się zachowanie wszystkich stałych zębów, to bywają sytuację, kiedy potrzebni są chirurdzy dentystyczni Poznań jest miastem, w którym prowadzą oni swoje gabinety. Na temat wyrywania zębów panuje wiele mitów, jednak są one nieprawdziwe. Dzisiejsze metody stosowane przez chirurgów stomatologicznych są znacznie bardziej nowoczesne i mniej nieprzyjemne. Chirurdzy w swoich gabinetach na co dzień zajmują się wyrywaniem stałych lub mlecznych zębów, a także „ósemek”, które często pojawiają się w wieku około trzydziestu lat. Najczęściej powodują dyskomfort i też nie ma na nie miejsca w szczęce, przez co trzeba je usunąć. Jednak to nie wszystko co może chirurg, gdyż również zakłada implanty zębów, specjalne mostki czy wykonuje rekonstrukcje zębów. Chirurdzy dentystyczni muszą posiadać szeroka wiedzę nie tylko z zakresy stomatologii, ale także wielu innych nauk medycznych.

Nie każdy stomatolog może nam wyrwać zęba, ponieważ musi posiadać odpowiednią specjalizacje. Dlatego też często żeby pozbyć się zęba, trzeba się umawiać na oddzielna wizytę do innego specjalisty niż stomatolog, który leczy próchnice czy też usuwa kamień nazębny.