Prawidłowa hydroizolacja tarasów

Niestety często zapominamy, że odpowiednia hydroizolacja tarasów wykonana przez specjalistów może nas uchronić przed wieloma niespodziewanymi problemami. Dlatego, jeśli zamierzamy sami się tym zająć, warto zapoznać się dokładnie z kilkoma zasadami, które pomogą nam właściwie zabezpieczyć nasz taras znajdujący się nad pomieszczeniem, przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi.

Kilka informacji o hydroizolacji tarasów

hydroizolacja tarasówW polskich domach często można ujrzeć duże, piękne tarasy znajdujące się nad pomieszczeniami, na przykład nad garażem. To piękne miejsca, które odpowiednio zaaranżowane, mogą stać się naszą ostoją, miejscem, w którym wypijemy poranną kawę czy wieczorem zaprosimy znajomych na grilla. Jeśli nie mamy zbytnio miejsca na to, by zbudować taras przy domu, możemy zbudować go nieco wyżej. Jednak nie zapomnijmy, że hydroizolacja tarasów jest niezmiernie istotna, i zdecydujemy się wykonać ją samodzielnie, nie zapominajmy o kilku ważnych etapach. Po pierwsze, należy odpowiednio przygotować podłoże, zagruntować a następnie wyrównać. Następnie należy wykonać obrys, który zostanie wypełniony. Potem montujemy wszelkie narożniki czy profile. Równie ważnym krokiem jest nałożenie na narożniki hydroizolacji i taśm uszczelniających. Ten krok należy przeprowadzić ostrożnie, z użyciem porządnym materiałów. Następnie na całą powierzchnię tarasu nakładamy dokładnie hydroizolację. Po wyschnięciu należy nałożyć drugą warstwę.

Wyżej wymienione kroki to sposób na to, by hydroizolacja tarasów była skuteczna na długie lata. Pamiętajmy jednak, że ostatnim krokiem jest nałożenie odpowiedniego wybranego przez nas materiału, na przykład okładziny ceramicznej. Wygląda ona podobnie jak standardowe kafelki. Dlatego trzeba uszczelnić ją zaprawą klejącą.