Praktyczne konwektory kanałowe

 

Ogrzewanie w każdym budynku odgrywa istotną rolę. Jest niezastąpione w zimie, ale równie dobrze może służyć latem, jeżeli posiada funkcję chłodzenia. Ogrzewanie może być elektryczne, gazowe lub centralne, z czego to ostatnie jest najmniej elastyczne.

Czym jest konwektor kanałowy?

konwektory kanałoweNie każde mieszkanie czy dom, ma możliwość podłączenia ogrzewania z sieci miejskiej, zatem zostaje tylko je samodzielnie wykonać. Powszechnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne jest drogie, ale wcale tak nie musi być, zwłaszcza jeżeli zamontujemy nowoczesne konwektory kanałowe. Są one alternatywą dla ogrzewania podłogowego, które jest drogie w montażu. Większość osób konwektory kojarzy z niewielkimi grzejnikami, które można postawić lub powiesić w dowolnym miejscu. Jednak ten model jest montowany w podłodze, najczęściej blisko okien. Jest to idealne rozwiązanie na ogrzewanie domu, w którym mamy sporo szyb stanowiących ścianę, ponieważ zapobiega to ich parowaniu i niechcianego podmuchu zimnego powietrza. Pomagają również regulować temperaturę w całym pomieszczeniu. Konwektory w wersji kanałowej mogą jednocześnie ogrzewać w zimie i chłodzić latem, a nawet stanowić wentylator. Cechują się one łatwym montażem, elastycznością, efektywnością energetyczną czy bogatą ofertą osprzętu dodatkowego. Sterowanie konwektorami odbywa się za pomocą kilku przycisków, które umieszczone są w panelu sterującym zamontowanym na ścianie. Można je dowolnie konfigurować kiedy mają się włączać, a kiedy wyłączać.

Tego typu ogrzewanie z pewnością należy do inteligentnego modelu, ponieważ może mieć czujnik wykrywania człowieka, który będzie uaktywniał chłodzenie lub ogrzewanie. Niemalże w każdym nowoczesnym mieszkaniu czy budynku znajdziemy najczęściej tylko takie ogrzewanie.

Więcej o inteligentnym ogrzewaniu pomieszczeń na: https://www.jaga.com.pl/