Praktyczna wersalka dziecięca

Dla każdego z nas, bardzo ważnym miejscem w domu jest łóżko do spania. Od jakości snu w dużej mierze zależy nasze samopoczucie, ale także stan zdrowia. Szczególnie istotne jest to w przypadku dzieci, które więcej czasu spędzają w łóżku niż dorośli.

Jakie są modele wersalek?

wersalka rozkładana dla dziecka cenaW sklepach z wyposażeniem wnętrz, znajdziemy mnóstwo rodzajów łóżek, które mogą być jedno, dwu, a nawet trzyosobowe. Przeważnie są to klasyczne łóżka składające się z ramy i materaca, sofy lub powracające do łask wersalki. Największym wyzwaniem jest urządzić małe pomieszczenie jakim jest pokój dziecięcy, we wszystkie niezbędne meble. W takiej sytuacji pomocna jest wersalka rozkładana dla dziecka cena jej jest nieco wyższa niż standardowego łóżka. Jest ona bardzo praktyczna, ponieważ zajmuje mniej miejsca od zwykłego łóżka i może pełnić jednocześnie kilka funkcji. Przede wszystkim jest rozkładana, a więc w ciągu dnia zajmuje kilkaset centymetrów przestrzeni, a na noc jest znacznie większa i stanowi wygodne miejsce do spania. Kiedy jest złożona, to może być komfortowym miejscem do siedzenia, zabawy czy spotkań z przyjaciółmi. Automatyczny mechanizm do składania i rozkładania wersalki jest bardzo łatwy w obsłudze, więc starsze dzieci bez problemu sobie z nim poradzą. Pod siedziskiem wersalki mają pojemnik na pościel, dzięki czemu nie będzie ona widoczna po złożeniu. Dla młodszych dzieci, liczy się kolorowy wygląd łóżka, natomiast dla nastolatków już bardziej istotny jest nowoczesny styl. Wersalki są dostępne w wielu modelach, które trafią w gusta każdego dziecka.

Dla rodziców w wyborze wersalki dla dziecka liczy się przede wszystkim komfort i praktyczność, natomiast dzieci kładą większy nacisk na jej wygląd. W sprzedaży znajdziemy niejeden model tego mebla, który będzie spełniał oba te wymagania.