Praca na produkcji i dozownik barwinków

Statystycznie procent bezrobocia waha się już na przełomie wielu lat. Zdarza się, że osoby, które ukończyły studia wyższe czy szkoły pomaturalne, aby nie pozostawać bezrobotnymi podejmują pracę na produkcji.

Dozowniki barwnika obsługuje mechanik

dozowniki barwnikaZ początku wydaje się im to niesprawiedliwe,ale żadna praca nie hańbi i każdą trzeba szanować.Bardzo często po upływie jakiegoś okresu (najczęściej niedługiego) okazuje się,że praca na produkcji to jest właśnie to. Rynek pracy jest jaki jest i trzeba sobie umieć z tym radzić. Przykładem niech będą opisane niżej dwie firmy. Zdarza się np.: tak,że pan polonista uczy się obsługiwać suszarki do tworzyw. Skomplikowane to nie jest, praca nie wymaga dużego wysiłki fizycznego. Po pewnym czasie suszarki do tworzyw sztucznych nie wydają się już takie straszne, a praca sprawia przyjemność.W tym samym przedsiębiorstwie jest podajnik do tworzyw sztucznych, którego konserwacją zajmuje się młody mężczyzna.Nie ukończył żadnej szkoły, jest samoukiem,zdolnym i pracowitym.Zespół jest zgrany, a praca przebiega bez zastrzeżeń, wręcz wzorowo.Nie istotne jest czym wcześniej się zajmowaliśmy, nie ważne jakie mamy wykształcenie.Ważnym jest, aby wykonywać pracę dobrze i żeby praca sprawiała satysfakcję.Druga ze wspomnianych firm, to kontrahent pierwszego pracodawcy. Ma on większa produkcję,większy park maszynowy i zdecydowanie więcej pracowników.U niego również na stanowiskach produkcyjnych przekrój wykształcenia jest bardzo różny. Tam np.: młyny do tworzyw sztucznych czy dozowniki barwnika obsługuje mechanik samochodowy, z którego pracodawca jest bardzo zadowolony. Zgrana i pogodna załoga to duży sukces przedsiębiorstwa.Praca zmianowa, w systemie czterobrygadowym też nie zawsze musi być minusem.Wielu osobom taki system odpowiada z różnych, najczęściej prywatnych powodów.

Nie istotne jest więc czy obsługujemy suszarki do tworzyw, wtryskarki,prasy hydrauliczne czy naszym zadaniem jest dbanie o młyny do tworzyw sztucznych, ważne jest to, że jesteśmy zadowoleni i spełnieni w tym,co robimy,a optymizm najważniejszy.