Poszukiwania farb plakatowych dla dziecka

Ostatnio dostałam wiadomość od nauczycielki plastyki w szkole mojego dziecka, że na następne zajęcia dzieci mają przynieść do szkoły farby plakatowe. Moja córka nie przepadała za malowaniem farbami, dlatego nie miałam takich farb w domu. Musiałam udać się do sklepu i je kupić, i to jak najszybciej, ponieważ zajęcia z plastyki miały odbyć się już następnego dnia.

Kupno farb plakatowych Bambino

farby plakatowe bambino 12 kolorówOd razu po pracy udałam się więc do hipermarketu, w którym można było dostać tego typu szkolne akcesoria w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Bez problemu znalazłam tam farby plakatowe Bambino 12 kolorów, które z pewnością są odpowiednie dla dzieci. Posiadają bowiem certyfikaty, które potwierdzają, że są hipoalergiczne i nie zawierają szkodliwych substancji zapachowych. Od razu je zakupiłam, a po pewnym czasie przekonałam się, że mają one jeszcze szereg innych zalet. Przede wszystkim świetnie rozprowadzają się one po pierze i innych chłonnych powierzchniach. Można je bardzo łatwo zmyć w przypadku poplamienia ubrań albo tapicerki. Nie mniej ważne jest to, że nie wymagają one rozcieńczania w wodzie, a co za tym idzie są wygodne i praktyczne w użyciu, szczególnie przez dzieci. Po pomalowaniu nimi rysunku bardzo szybko one wysychały i nie rozmazywały się. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć tak wysokojakościowe farby plakatowe w tak niskiej, przystępnej cenie.

Nawet moja córka, która do tej pory nie lubiła zajęć plastycznych a szczególnie malowania farbą się do nich przekonała. Mimo iż farby posiadały tylko dwanaście kolorów była to wystarczająca ilość do wykonywania nawet bardzo skomplikowanych rysunków, ponieważ można je było ze sobą bez problemu łączyć i zmieniać ich kolory. To była dla mojego kreatywnego dziecka świetna zabawa.