Porządny salon kosmetyczny

 

Któregoś dnia zauważyłyśmy z siostrą, że nasza mama nie jest w zbyt dobrym humorze. Chodzi z kąta w kąt i tak było już od kilku dni, że ani się nie uśmiechała, ani nie wyrażała chęci do niczego. Pomyślałyśmy, że może ma jakiegoś doła, więc postanowiłyśmy jakoś temu zaradzić. A co najbardziej pomaga kobietom? Zakupy i kosmetyczka.

Mama pierwszy raz w salonie kosmetycznym

salon kosmetyczny łódź bałutyProblem był w tym, że nasza mama nie należała do kobiet, które regularnie odwiedzają salon kosmetyczny łódź bałuty i dbają o urodę poddając się różnym zabiegom. Mama nigdy nie była u żadnej kosmetyczki, uważała to za zbędne i chyba też trochę się wstydziła. Jednak wiedziałam, że jakby już poszła, to humor na pewno by jej się poprawił. Najtrudniejszy pierwszy krok, jak to się mówi. My z siostrą chodziłyśmy do tego salonu co najmniej raz w miesiącu i wiedziałyśmy, że pracują tam super panie z doświadczeniem i mama na pewno znajdzie z nimi wspólny język. Nie było się czego bać. Pod pretekstem pójścia z mamą żeby załatwić jakieś zakupy dla taty, zaciągnęłyśmy ją do salonu. Było już za późno, żeby się wycofać, więc nie miała wyjścia. Zafundowałyśmy jej maseczkę algową. Usiadła na fotelu niepewnie, jednak po krótkiej rozmowie z kosmetyczką na temat jej rodzaju cery, zrelaksowała się i odprężyła. Najpierw oczyszczono jej dokładnie twarz, a potem nałożono maseczkę z alg, która jest dobra do każdego typu skóry. Kosmetyczki polecają ją zwłaszcza po oczyszczaniu manualnym twarzy.

Gy zabieg dobiegł końca, mama wyszła z salonu i była zupełnie inna. Uśmiechnięta, roześmiana i to wszystko dzięki temu salonowi i maseczce. W końcu zaznała jakiejś profesjonalnej opieki i jej twarz się zregenerowała. Jej zły humor odszedł na dalszy tor i mamy nadzieję, że już nigdy znów się się nie pojawi.