Poprawa izolacji poddasza w domu jednorodzinnym

Nowe normy budowlane wymagają, by ściany i dach posiadały wyższe współczynniki oporu cieplnego, niż dotychczas. Służy to nie tylko poprawie komfortu cieplnego mieszkańców. Izolacja poddasza ma zmniejszyć zapotrzebowanie domu na energię, a co za tym idzie, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Izolacja poddasza przy zabudowie

izolacja poddaszaOkazuje się bowiem, że każde dodatkowe centymetry ocieplenia sprawiają, że piec gazowy, ogrzewający pomieszczenia, musi krócej pracować. Spala przez to mniej gazu, mniej zanieczyszcza środowisko. Jednak takie działanie nie zawsze jest łatwe do realizacji. Najprostszy sposób, dodanie warstwy styropianu na zewnątrz ścian, może nie być możliwe do realizacji. Zostaje wtedy remont istniejącej zabudowy i izolacja poddasza pianką. Ta nowoczesna technika sprawia, że prace są prowadzone szybko i skutecznie. Materiał bez problemu ląduje pomiędzy krokwiami. Dodatkowo, atrakcyjne ceny sprawiają, że ocieplanie pianką poliuretanową zyskuje wielu zwolenników, przybywa też firm, oferujących ten rodzaj pracy. Zyskują na tym konsumenci, bowiem większa konkurencja wymusza nie tylko lepszą jakość usług, ale też sprawia, że spadają ceny usług. Wykonane profesjonalnie ocieplenie poddasza nie będzie wymagało poprawek, a potwierdzeniem dobrej jakości prac może być zdjęcie wykonane kamera termowizyjną. Ukaże ono ewentualne niedoskonałości i miejsca, który ciepło może jeszcze uciekać. Takie zdjęcie warto wykonać przed pracami, a drugie – po ich wykonaniu. Pozwoli to oszacować jakość prac. Idealnie by było zakończyć remont audytem energetycznym, gdzie zostałyby zbilansowane zużycie energii z zapotrzebowaniem na nie.

Wartość zapotrzebowania będzie wprost wynikać z jakości i warstwy ocieplenia, z kolei zużycie pochodzić będzie z ilości spalonego gazu lub innego paliwa.