Polecany ośrodek terapii uzależnień

Współczesny świat i szeroka dostępność różnorodnych substancji psychoaktywnych stwarza dla młodych ludzi wielkie ryzyko. Odkąd pojawiły się dopalacze środki te stały się dostępne niemal od ręki. Warto też zaznaczyć, że w obecnych czasach nie tylko narkotyki i alkohol są zagrożeniem. Wiele młodych osób nie może żyć bez dostępu do internetu czy kompulsywnych zakupów.

W ośrodku terapii uzależnień uzyskasz pomoc

ośrodki terapii uzależnieńW dzisiejszych czasach na szczęście o wiele łatwiej o dostęp do profesjonalnej pomocy niż kilkanaście lat temu. Dostępne są prywatne ośrodki terapii uzależnień, ale również placówki dostępna w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W ośrodkach tych dostępnych jest wiele rodzajów pobytów i terapii. Na początku zaleca się pobyt motywacyjny trwający dwa tygodnie. Później można zdecydować się na terapię stacjonarną, która trwa od miesiąca do sześciu tygodni. Dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków przewidziane są również dłuższe pobyty trwające nawet do czterech miesięcy. Podczas pobytu pacjenta również jego rodzina otrzymuje wsparcie od psychologa. Mogą również uczestniczyć w warsztatach dla osób współuzależnionych. Pacjenci po ukończeniu terapii mogą nadal korzystać ze spotkań z psychologiem i uczęszczać na spotkanie grupy wsparcia. Dzięki kontynuacji terapii poza ośrodkiem osoby uzależnione mają większe szanse na wyjście do końca z nałogu i nie wrócenie do niego.

Metody leczenia stosowane w przypadku różnych form nałogów pozwalają w końcu na wyrwanie się z ich sideł. Nałogi mogą zacząć sterować życiem pacjenta. Poprzez odzyskanie kontroli nad własnym zachowanie i decyzjami zdecydowanie poprawia jakość życia pacjenta, ale również jego rodziny i otoczenia. Wszystkie formy nałogów dotykają bowiem nie tylko samą osobę z problemami.