Pandemiczne wakacje w przydomowym ogrodzie

Nastał taki czas, że z powodu grożnego wirusa, strach wyjechać na wakacje, a i władza nakazuje spędzać czas we własnym domu, bez kontaktu z innymi ludzmi. Z tego powodu mieszkańcy bloków stali się więzniami we własnych sypialniach, bo w normalnych czasach, do własnego mieszkania przychodziło się przespać i ewentualnie zjeść. Szczęśliwcy na ten czas, to posiadacze domów jednorodzinnych z przydomowym ogródkiem.

Jak zagospodarować ogród, aby dobrze spędzić w nim wakacje?  

baseny ogrodowe całoroczneOczywiście wszystko zależy od wielkości ogródka. Dobre wakacje to przede wszystkim gry i zabawy na powietrzu.  Wbrew pozorom, najmniej powierzchni zagospodarowuje basen, a zabawy w wodzie uwielbiają dzieci i dorośli. Baseny ogrodowe całoroczne oferują producenci i sprzedawcy w budowlanych marketach oraz on-line. Są to baseny doziemne, stalowe i kompozytowe. Zaliczane są do całorocznych, gdyż pozostawione zimą na zewnątrz nie ulegają zniszczeniu. Dużym powodzeniem cieszą się baseny stalowe, wykonane z walcowanej na zimno stali galwanizowanej, fosforowanej, zagruntowanej, a następnie pomalowanej. W efekcie daje to wysoką odporność na zniszczenie. Baseny te są różnej wielkości, kształtu i koloru. Ich powierzchnia może być okolona dekoracyjnym panelem drewnianym lub kamiennym. Z kolei baseny doziemne, pięknie komponują się z ogrodem, są bardzo wytrzymale.

W sprzedaży są również różne akcesoria do basenów. Polecane są pokrywy na tafle, maty pod basen i pompy. Poza tym są środki do utrzymywania czystej wody oraz urządzenia do czyszczenia basenów. Takie urządzenie przydomowego ogródka daje namiastkę gwiazdowego hotelu w ciepłych krajach, a jeśli pani domu serwować będzie posiłki i napoje chłodzące, to będzie również „all inclusive”. Wystarczy uruchomić wyobraznię, aby przydomowy basen zapachniał Morzem Śródziemnym.