Ozdobny parawan w pokoju

Podczas aranżacji wnętrz szczególnie należy pamiętać, że to najczęściej detale tworzą niesamowitą atmosferę i pełną uroku przestrzeń. Często naprawdę niewielkim kosztem można wytworzyć takie wnętrze, które będzie interesujące i niebanalne.

Parawan jako oryginalna dekoracja

parawany pokojoweWybierając dodatki czy dekoracje do domu warto zastanowić się czy oprócz funkcji ozdobnej mają pełnić jeszcze inne. Wiele z takich ozdób ma bowiem również funkcję praktyczną, a przykładem dobrze to ilustrującym są parawany pokojowe. Generalnie ich podstawową funkcją jest oddzielenie jednego miejsca od drugiego w danym pomieszczeniu. Ten prosty zabieg powoduje, że nawet małe pokoje zyskują jakby dodatkową przestrzeń, którą można na coś przeznaczyć. Dzięki parawanowi można w prosty sposób zasłonić też jakąś cześć pomieszczenia. Jest to bardzo funkcjonalny rodzaj lekkiego mebla, który zarazem jest bardzo malowniczy i dekoracyjny. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje – najprostsze, wręcz surowe, bez ozdób, do wnętrz minimalistycznych, drewniane czy bambusowe, które sprawdzą się idealnie na przykład w letnich domkach, czy bardzo ozdobne, kunsztownie wykonane, z motywami roślinnymi czy egzotycznymi. Parawan w prosty sposób może odmienić charakter danego wnętrza, dodając mu oryginalności i nieco fantazji, a przy tym zapewniając potrzebną intymność czy zakrywając na przykład sypialnianą część pokoju. Można go również łatwo złożyć. W zależności od potrzeb czy posiadanego metrażu, parawan może posiadać trzy, cztery, pięć nawet sześć skrzydeł. 

Proste pomysły podczas urządzania wnętrza okazują się często najlepsze. Sprawdzonym sposobem na optyczne zyskanie dodatkowej przestrzeni jest na przykład ustawienie w pokoju parawanu. Dodatkowo służy on również jako niebanalna ozdoba mieszkania.