Opakowania potrzebne do transportu produktów

Transport towarów drogą morską, lotniczą czy drogową wymaga przedsięwzięcia odpowiednich środków w celu wyeliminowania ryzyka uszkodzenia towaru. Jedyną skuteczną metodą, która zapewnia ochronę transportowanego towaru, są skrzynie transportowe. Dzięki nim możliwa jest ochrona przewożonego towaru, a także skrupulatny monitoring przesyłki w ciągu jej drogi do klienta.

Rodzaje zabezpieczających opakowań transportowych

opakowania transportoweW przypadku dużej ilości małych pudełek, które możemy ułożyć jedno na drugim, najlepiej sprawdzają się kontenery paletowe. W przypadku tego rodzaju zabezpieczeń przesyłki mamy możliwość dodatkowego zabezpieczenia towaru poprzez warstwy twardej tektury, która usztywnia całość, i powoduje, że kontener modułowy jest odporny na uderzenia boczne podczas transportu. Kolejnym bardzo popularnym opakowaniem transportowym są skrzynie, które w najlepszy sposób zabezpieczają wieziony towar. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko wysoka odporność na uderzenia, ale także wilgoć i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Towary mogą być zamykane bez udziału narzędzi (młotka czy gwoździ). Nowoczesne skrzyniowe opakowania transportowe mają bardzo dobre systemy, które pozwalają na zamykanie skrzyń za pomocą specjalnych systemów zakładek. Skrzynie można także umieścić na paletach, wtedy mamy do czynienia z solidną skrzynio-paletą.
 
Do transportu maszyn i takich elementów jak silniki czy inne elementy przemysłowe używa się najczęściej tak zwanych nadstawek paletowych, które pozwalają na odpowiednie ochronienie małych lub większych elementów przemysłowych przed uszkodzeniem. Tego typu nadstawki wykonuje się najczęściej ze wzmacnianej na rogach sklejki, która łączy w sobie trwałość, a także niezbyt dużą masę własną konstrukcji paletowej.