Nowoczesny i komfortowy SUV

W związku z powiększającą się rodziną postanowiliśmy z mężem, że kupimy sobie nowy samochód. Przede wszystkim duży, aby pomieścił wszystkie dziecięce akcesoria, ale również żeby dobrze się go prowadziło. Wybór padł na Range Rovera z wielu powodów. Ale największe wrażenie na moim mężu zrobiła lekkość jazdy i sterowania kierownicą, którą ten model zawdzięcza elektrycznej pompie wspomagania.

Elektryczne wspomaganie kierownicy w Range Roverze

pompy wspomagania range roverNowoczesne samochody ze względu na coraz większą wagę, bardziej skomplikowaną budowę oraz nacisk na ekologię muszą posiadać dopasowane do swoich potrzeb układy wspomagania kierownicy. Dlatego pompy wspomagania range rover są elektryczne i czerpią swoją energię z alternatora. Nie obciążają silnika, co nie wpływa również na zwiększenie się średniego spalania. Ma to także znaczenie dla emitowania znacznie mniejszej ilości zanieczyszczeń do powietrza. Tradycyjne pompy wspomagania był też bardziej skomplikowane w budowie, a nam w razie awarii zależało na jak najtańszej naprawie. W końcu Range Rover to wystarczająco rodzinny samochód, dlatego układ wspomagania uważamy za jego największą zaletę. Nie obawiam się teraz wsiadać za kierownicę, ponieważ wiem, że sterowność jest zdecydowanie lepsza niż w naszym poprzednim aucie. Swoją pierwszą trasę w mieście pokonałam bardzo sprawnie, nie miałam problemów nawet z zawracaniem, co jeszcze do niedawna stanowiło dla mnie duży problem.

Nowoczesne samochody cały czas mnie zaskakują. Nie pomyślałabym, że zmiana tak małego elementu z hydraulicznego na elektryczny przyniesie tyle korzyści. Dobrze, że mąż ma jakiekolwiek pojęcie na mechanice i wiedział na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru nowego samochodu. Jesteśmy zadowoleni z Range Rovera ponieważ całą rodziną możemy wybrać się na dalekie wakacje, bez obawy o brak miejsca na wszystkie bagaże.