Nowoczesne domki mobilne

Mogłoby się wydawać, że dom nie może być mobilny, bo przecież ma fundamenty. Jednak odnosi się to tylko do klasycznych murowanych domów, gdyż mobilne mają koła i można je postawić w dowolnym miejscu na stałe lub czasowo.

Z czego jest zbudowany domek mobilny?

całoroczne domki mobilneNie każdy z nas chce budować klasyczny dom, ponieważ jego cena jest dość wysoka. Ponadto niektórzy z nas często zmieniają miejsce pobytu, a więc klasyczny dom nie byłby odpowiedni. Tutaj sprawdzą się całoroczne domki mobilne, które są budowane w formie dużych, prostokątnych przyczep. Taki domek można przewozić samochodem w dowolne miejsce i stawiać na trawie, piasku czy kamieniach. Jest to dość nowoczesne rozwiązanie, ale bardzo praktyczne i tanie. Budowa domku mobilnego, to koszt od czterdziestu do nawet stu tysięcy złotych, w zależności od modelu i powierzchni. Takie konstrukcje mają niewielki rozmiar, ale są doskonale rozplanowane, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Z powodzeniem może w nich zamieszkać rodzina z dwójką dzieci, gdyż można dowolnie zaplanować ilość i rozmiar pomieszczeń. Wewnątrz domku znajduje się salon z aneksem kuchennym, sypialnia i kuchnia. Oczywiście można go uzupełnić o dodatkowe pokoje dla dzieci i jest to kwestia do uzgodnienia z producentem. Na rynku działa przynajmniej kilkanaście firm zajmujących się produkcją takich domków. Dzięki wykorzystaniu do ich budowli materiałów stosowanych w tradycyjnych domach, są one szczelne, ciepłe i ciche, co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania.

Przeciętny czas budowy takiego domku mobilnego, to około kilku tygodni, a więc znacznie krócej a niżeli standardowego, murowanego domu. Ponadto niski koszt jest kolejnym argumentem, który przekonuje potencjalnych klientów do takiego wyboru.