Nowoczesna folia grzewcza

Ciepło w domu jest niezbędne i można je zapewnić na kilka sposobów. Jego wybór musi być dopasowany do rodzaju budynku, jego metrażu, a także możliwości energetycznych. W dużych miastach jest to często ogrzewanie centralne, a domach jednorodzinnych stosowane są indywidualne rozwiązania.

Gdzie montowane są folie grzewcze?

folia grzewcza pod wykładzinęNie każdy, kto jest na etapie wykańczania mieszkania czy budowy domu jednorodzinnego wie, czym są folie grzewcze, które można zastosować na kilka sposobów. To dość nowoczesne rozwiązanie, które polecane jest do ogrzewania domów jednorodzinnych i letniskowych, magazynów, punktów usługowych, biur czy szpitali. Folie stanowią elastyczne grzejniki elektryczne z węglową grzałką zawierającą grafit, który pod wpływem oporu elektrycznego wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Wytworzone w ten sposób ciepło ogrzewa podłogę, sufit i ściany oraz przedmioty znajdujące się w zasięgu promieniowania, czyli działa jak promieniowanie słoneczne. Folia grzewcza pod wykładzinę jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż nie powoduje ruchów powietrza. Ponadto ogrzewanie tego temu jest ekologiczne, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji. Istotnym elementem takiej instalacji grzewczej jest łatwość montażu, który może zająć dosłownie kilka godzin, gdyż folie wystarczy przykleić, przywiercić lub przynitować do podłoża. Nie wymaga ona specjalnych przygotowań technicznych i można ją zamontować na parkiecie, panelach, wylewce betonowej czy pod płytkami.

Zaletą takiego modelu ogrzewania jest szerokie zastosowanie, ponieważ sprawdzi się w przedszkolu, szkole, sklepach handlowych, kościołach czy też hotelach. Ponadto folie można zamontować nie tylko na podłogach, ale także na ścianach i sufitach, z takim samym efektem grzewczym.