Nowe urządzenia w centrum badawczym

Nasze centrum badawcze rozwija się w bardzo dobrym tempie już od dłuższego czasu. Cieszę się, że należąc do jednej z najbardziej licznych grup badawców możemy liczyć na to, że władze traktują nasze poczynania poważanie i zaopatrują nasze laboratorium w sprzęty najwyższej jakości. 

Nowoczesne spektrometry ramana udoskonaliły nasze badania

spektrometr ramanaWiedziałam także, że w naszym laboratorium od dawna ludzie mówią, iż szefostwo starało się o dofinansowania. To bardzo ważne, bowiem dzięki temu wciąż możemy się rozwijać a nasze badania nie odstępują tym wykonywanym w innych krajach. Razem z kolegami stwierdziliśmy, że urządzanie na którym nam najbardziej zależy to spektrometr ramana. Jako, że badamy bardzo wiele cząsteczek a spektrometr ten jest wyposażony w nowoczesną technologię, dzięki czemu nawet najmniejsze cząstki można zauważyć. To jest niezwykle ważne ponieważ chcemy dokonać przełomu w medycynie. Szukamy nowego lekarstwa i rozszczepianie różnych rzeczy może nas przybliżyć do jego szybszego odnalezienia a także przyniesienia ulgi każdemu cierpiącemu. Kiedy pierwszy raz zajrzałam przez okular byłam pod wrażeniem tego, że można bez problemu regulować widoczność i wszystko widać niezwykle dokładnie tak, jakbym miała to w ręku. Moi koledzy są bardzo podekscytowani, ponieważ wiedzą, że nasze badania ruszą z kopyta. Władze także liczą na to, że pójdziemy o wiele szybciej do przodu dzięki spektrometrowi. Ten ramana jest jednym z najnowocześniejszych, co jest bardzo obiecujące. Usuwamy przestarzałą technologię.

Oficjalne oddanie najnowszych urządzeń odbędzie się w przyszłym tygodniu. Będą wielkie przemówienia a także nasz wykład na temat obecnych postępów i tego jak wszystko może pójść do przodu dzięki spektrometrom. Już przygotowuje się do przemowy.